Chcesz kupić używane auto ze Stanów?

Kupienie używanego auta z USA kusi niejednego wielbiciela, pragnącego posiadać na własność klasyczne auto z USA. Na potencjalnych kupców czają się jednak przeróżne pułapki i problemy, począwszy od problemów ze stanem technicznym wymarzonego pojazdu, na wszelkich kłopotach celnych skończywszy. Zanim więc udamy się do Sieci i zaczniemy przeglądać samochody używane z USA, sprawdźmy na co jest dobrze zwrócić uwagę przez zakupem, abyśmy go w ostateczności nie żałowali.

Stan techniczny naszego klasyka

Powiedzmy sobie wprost – samochody używane z USA często będą wymagać od swojego nabywcy znacznego nakładu pracy i, przede wszystkim, poniesienia znacznych kosztów na ich naprawę. Każdy pojazd należy dokładnie przejrzeć na zdjęciach i wstępnie skalkulować, czy będzie nas stać na jego renowację. W miarę możliwości starajmy się unikać kupowania samochodów powypadkowych, które mogą ukrywać przez nami ciężkie do naprawy usterki. Ich naprawa często może pochłonąć znacznie więcej pieniędzy niż deklaruje to ich obecny właściciel.

Części zamienne na wagę złota

Co prawda auta z USA są coraz popularniejsze na naszym rynku, jednak nadal pewien problem stanowi zakupienie do nich części zamiennych. Przed ostatecznym wyborem modelu, na który chcielibyśmy się zdecydować, przyjrzyjmy się dokładnie rynkowi części, jakie można będzie do niego dokupić i sprawdźmy ich koszt. Pamiętajmy, że im mniej popularny w Europie model, tym droższe i ciężej dostępne okażą się do niego części. W ostateczności nasze wymarzone auto z USA może stać się tylko drogą ozdobą podjazdu lub garażu, a nie działającym klasykiem.

Przewóz samochodu do Polski

Najbardziej kłopotliwą kwestią pozostaje sprawa transportu już zakupionego pojazdu. Najłatwiej będzie zdać się na pomoc jednej z wielu firm, działających na terenie Stanów, które pośredniczą w zakupie samochodów, a następnie załatwiają wszelkie niezbędne formalności, dzięki czemu nam pozostaje jedynie kwestia formalności rejestracyjnych w Polsce. Więcej znajdziesz na http://www.samochody-z-usa.pl/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*