Dalmierz laserowy Stabila – podstawa sprawnej i nowoczesnej pracy

Obecnie nowinki technologiczne są wszędzie. Także w pracach domowych czy robótkach w garażu można wykorzystać zdobycze techniki by działać szybciej, sprawniej oraz nowocześniej. Do tego wykorzystywane są dalmierze laserowe. To metry, które przy pomocy światła laserowego w parę chwil są w stanie podać precyzyjnie odległości między urządzeniem, a sąsiednią ścianą czy innym przedmiotem. 

Pomiar odległości za pomocą dalmierza laserowego polega na wysłaniu promienia lasera w kierunku obiektu i zmierzeniu czasu, po jakim odbity promień powróci do nadajnika. Technologia ta jest niezwykle dokładna, przez co dalmierze laserowe niemal całkowicie wypierają urządzenia optyczne i ultradźwiękowe. Są przez to hitem w działaniu, ułatwiają pracę i znacznie ją przyspieszają. Wykonanie pomiaru trwa moment, i po nauce obsługi urządzenia jest w stanie wykonać ją nawet amator. 

 

Dalmierz laserowy Stabila może dostarczyć w bardzo krótkim czasie dokładnych pomiarów. Dalmierze potrafią nie tylko mierzyć odległość, ale także kąt pochylenia, powierzchnię i objętość. Obecnie dostępne są urządzenia mogące również określić pozycję pomiaru i niwelację.

 

Najczęściej wykorzystywaną funkcją jest jednak pomiar długości. Funkcja ta umożliwia – za pomocą prostych operacji arytmetycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie i mnożenie – obliczenie trasy, odległości, powierzchni i objętości. Niewątpliwą zaletą urządzeń elektronicznych jest możliwość dokonania pomiaru w wybranej jednostce (cm lub cale) lub dowolna zamiana jednostek.

 

Zaletą technologii laserowej jest możliwość użycia jej w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz wysoka dokładność nawet przy dłuższych dystansach. Wadą są zakłócenia takie jak mgła, deszcz i silne nasłonecznienie, które mogą mieć wpływ na wynik pomiaru. Punkt pomiarowy znajdujący się na wysoce refleksyjnej powierzchni (lustro, szkło, metale), może uniemożliwić przeprowadzenie prawidłowego pomiaru.