Dalmierz laserowy Stabila – podstawa sprawnej i nowoczesnej pracy

Obecnie nowinki technologiczne są wszędzie. Także w pracach domowych czy robótkach w garażu można wykorzystać zdobycze techniki by działać szybciej, sprawniej oraz nowocześniej. Do tego wykorzystywane są dalmierze laserowe. To metry, które przy pomocy światła laserowego w parę chwil są w stanie podać precyzyjnie odległości między urządzeniem, a sąsiednią ścianą czy innym przedmiotem. 

Pomiar odległości za pomocą dalmierza laserowego polega na wysłaniu promienia lasera w kierunku obiektu i zmierzeniu czasu, po jakim odbity promień powróci do nadajnika. Technologia ta jest niezwykle dokładna, przez co dalmierze laserowe niemal całkowicie wypierają urządzenia optyczne i ultradźwiękowe. Są przez to hitem w działaniu, ułatwiają pracę i znacznie ją przyspieszają. Wykonanie pomiaru trwa moment, i po nauce obsługi urządzenia jest w stanie wykonać ją nawet amator. 

 

Dalmierz laserowy Stabila może dostarczyć w bardzo krótkim czasie dokładnych pomiarów. Dalmierze potrafią nie tylko mierzyć odległość, ale także kąt pochylenia, powierzchnię i objętość. Obecnie dostępne są urządzenia mogące również określić pozycję pomiaru i niwelację.

 

Najczęściej wykorzystywaną funkcją jest jednak pomiar długości. Funkcja ta umożliwia – za pomocą prostych operacji arytmetycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie i mnożenie – obliczenie trasy, odległości, powierzchni i objętości. Niewątpliwą zaletą urządzeń elektronicznych jest możliwość dokonania pomiaru w wybranej jednostce (cm lub cale) lub dowolna zamiana jednostek.

 

Zaletą technologii laserowej jest możliwość użycia jej w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz wysoka dokładność nawet przy dłuższych dystansach. Wadą są zakłócenia takie jak mgła, deszcz i silne nasłonecznienie, które mogą mieć wpływ na wynik pomiaru. Punkt pomiarowy znajdujący się na wysoce refleksyjnej powierzchni (lustro, szkło, metale), może uniemożliwić przeprowadzenie prawidłowego pomiaru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*