Dlaczego warto postawić na profesjonalne firmy, dysponujące nowoczesnymi filamentami do drukarek?

Zastosowanie druku 3D we współczesnym przemyśle uchodzi obecnie za nowy standard. Z każdym kolejnym rokiem, do grona użytkowników drukarek dołączają kolejne firmy, chcące przyspieszyć produkcję komponentów lub obdarować klientów oryginalnymi gadżetami. Należy jednak pamiętać, że druk profesjonalny znacząco różni się od hobbystycznego. Wymaga on bowiem sięgnięcia po specjalistyczne filamenty do drukarki, a także urządzenia o znacznie większej wydajności i precyzji. Niestety, nierzadko zdarza się, że wiele firm nie jest w stanie drukować prototypów oraz komponentów samodzielnie. Powody są tu różne – od niewystarczającej ilości miejsca na postawienie dużej drukarki na terenie zakładu, po brak doświadczenia w kompleksowym druku. W takich sytuacjach, warto postawić na usługi profesjonalnych firm, zajmujących się drukowaniem 3D.

Filamenty do drukarki na każdą okazję

Przeszukując dostępne oferty, postawmy przede wszystkim na firmę, oferującą szeroki wybór dostępnych filamentów do drukarki. To właśnie one stanowią bowiem podstawowy budulec drukowanych przedmiotów. Zróżnicowany wybór tworzyw sprawi, że będziemy w stanie wydrukować produkt o dowolnych właściwościach. Nie bez znaczenia jest tu również portfolio usługodawcy. Da nam to bowiem pełen wgląd w dotychczasowe realizacje danej firmy. Przykładem niezawodnego partnera jest tu chociażby polska firma ProSolutions, która już od 2005 roku świadczy kompleksowe usługi, związane z drukiem.

Od doboru filamentów po otrzymanie modelu, czyli jak przebiega współpraca

Zlecenie druku 3D specjalistycznej firmie nie jest zadaniem trudnym. Na początku, konieczne jest opracowanie przez nas modelu, który będzie stanowić podstawę dla całego projektu. Następnie, zespół specjalistów sprawdza model pod kątem prawidłowości, nanosząc potrzebne poprawki. Kolejnym krokiem jest tu dobór filamentów do drukarki oraz przeliczenie modelu za pomocą oprogramowania. Umożliwi to profesjonalną wycenę usług. Potwierdzony projekt jest następnie drukowany, zaś uzyskany przedmiot zostaje wysłany do zleceniodawcy. Jak zatem widzimy, stworzenie estetycznego prototypu nowego produktu, który zachwyci naszych inwestorów, wcale nie musi być trudne!