Jak dobrać szafki do konkretnych szatni?

Szatnie to pomieszczenia, z którymi możemy zetknąć się w praktycznie każdym budynku użytku publicznego. Szkoły, biurowce, hotele tudzież siłownie stanowią tu jedynie niektóre z przykładów. Bez względu na charakter obiektu, rola szatni pozostaje tu taka sama – musi ona zapewnić pełne bezpieczeństwo odzieży oraz przedmiotów osobistych w niej przechowywanych. Należy jednak pamiętać, że konkretne budynki wymagają doboru odpowiednich szafek do szatni. Zróżnicowane poziomy wilgoci, liczba osób, przechowujących rzeczy osobiste w tym samym czasie czy też ryzyko kradzieży to najistotniejsze kwestie, które powinny wpłynąć na zakup tego typu mebli. O czym powinniśmy więc pamiętać, szykując się do zakupu nowego wyposażenia szatni?

 

Szafka do szatni a charakter obiektu

 

Zacznijmy od podstawowej kwestii, czyli doboru szafek do szatni pod kątem samego obiektu. Ponieważ siłownia tudzież biurowiec odznaczają się niższym poziomem wilgoci, niż aquapark tudzież basen, nie wymagają one równie intensywnej ochrony przed korozją i rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Wybierając szafkę basenową, powinniśmy postawić przede wszystkim na mebel, wykonany z trwałej płyty HPL. Materiał ten jest tak samo odporny na wodę, co trudnopalny oraz zapewniający optymalną wentylację, tak bardzo istotną w zamkniętym pomieszczeniu. Szafki basenowe powinny być przy tym odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych do ich zawartości. Tutaj najlepszym wyborem są nowoczesne modele, otwierane wygodnymi opaskami. Szafki w biurowcach powinny z kolei oferować możliwość zamknięcia ich na klucz lub zabezpieczenia kodem.

 

Prezencja szafek do szatni

 

Nie zapominajmy, że szafka do szatni również może stanowić stylowe uzupełnienie aranżacji wnętrz. W ofercie renomowanych producentów bez problemu znajdziemy bowiem modele z połyskliwych płyt akrylowych, płyt melaminowanych imitujących drewno, a także z lakierowanymi frontami lub przyozdobione naturalnymi, drewnianymi okleinami. Równie duże zróżnicowanie możemy zauważyć także w przypadku samych designów. Szafki, dostępne obecnie na rynku, mogą bowiem odznaczać się zarówno klasycznymi formami, jak i niespotykanym, designerskim wykonaniem.