Jak ułatwić sobie metamorfozę wnętrz

Przymierzasz się do dużego remontu mieszkania? Przemyśl go dobrze. Zwłaszcza te elementy, które rzadko się wymienia. Wiadomo, ile to wszystko kosztuje i ile zamieszania generuje. Jak więc zrobić remont sprytnie, nie narażając się na duże wydatki, co kilka lat?

Zasadniczo, to co wyjątkowe, szybko się nudzi. Stiuki, tynki strukturalne, intensywne kolory, kiedyś hit, teraz już są passe. Dlatego lepiej, aby te trwałe elementy, były jak najbardziej neutralne. Dużo łatwiej kupić nowe meble i dodatki, a nawet zmienić kolor ścian, niż zrobić nową podłogę.

Betonowa podłoga w domu

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, żeby w mieszkaniu pozostawić na podłodze beton. Bo zimno, bo nieprzytulnie, bo surowo. Tymczasem industrialna moda wdarła się przebojem do wnętrz i nic nie wskazuje na to, żeby miała zamiar szybko minąć. Na jej korzyść przemawia nie tylko wyjątkowo oryginalny wygląd, ale również zalety użytkowe – łatwość pielęgnacji, ogromna trwałość i możliwość szybkiej zmiany.

Jak się robi betonową podłogę

  1. Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji świeżo oddany lokal, czy remontujesz stary, ten etap jest niezbędny. Trzeba pozbyć się resztek kleju, farb oraz wygładzić powierzchnię, jednocześnie otwierając pory betonu. Na tym etapie czeka cię najwięcej hałasu, kurzu i pracy. Warto zaopatrzyć się w wydajne szlifierki, odpowiednie tarcze i porządny odkurzacz, a najlepiej oddać sprawę w ręce fachowców.
  2. Impregnowanie – wyszlifowaną powierzchnię trzeba utwardzić oraz zabezpieczyć przed wilgocią i innymi czynnikami. Używa się do tego celu środków, które wnikają w strukturę betonu, wiążą go nadając trwałość i pokrywają warstwą nieprzepuszczalną dla wody i innych cieczy. Do wyboru są impregnaty bezbarwne lub koloryzujące oraz w połysku lub w macie.
  3. Polerowanie betonu na tym etapie podłoga zyskuje blask – dosłownie i w przenośni. Staje się gładka, bardzo estetyczna i dużo lepiej odbija światło, rozjaśniając wnętrze. Im gładsza, tym również łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. I nie trzeba się martwić rozlaną kawą – taka podłoga się nie plami.

A gdy się znudzi? Wystarczy dywan lub wykładzina, a nawet panele i masz nową podłogę.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy do polerowania betonu, zaglądnij na: https://vawnik.com/polerowanie-betonu/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*