W jakich sprawach pomoże nam detektyw?

Coraz więcej osób zwraca się do prywatnych detektywów w sprawach, które policja mogłaby zlekceważyć. Wynajęcie prywatnego detektywa wiąże się również z poniesieniem dodatkowych kosztów, a tym samym pewnością, że opłacony detektyw poważnie zajmie się naszą sprawą, nie zasłaniając się poważniejszymi wezwaniami. Tak naprawdę do detektywa możemy zwrócić się z każdą sprawą, od zaginionego kota po zdradę małżeńską lub stalking. W jakich sprawach najczęściej zwracamy się o pomoc do prywatnego detektywa?

Poszukiwanie zaginionych osób

Niektórzy sądzą, że aby zgłosić zaginięcie na policję, należy odczekać 24-48 godzin – jest to fałszywie powtarzana informacja. Zaginięcie możemy złożyć w każdej chwili, a jeśli jesteśmy przekonani, że stało się coś złego, a policja nie robi wszystkiego, co w jej mocy, możemy wynająć prywatnego detektywa, który przy współpracy z policją przeprowadzi własne śledztwo. Od detektywa zdobędziemy również więcej informacji, gdyż policja nie zawsze jest chętna do wyjawiania wszystkich danych dotyczących śledztwa. Do detektywa często zwracamy się również w sprawie porwań dla okupu, szczególnie wtedy, gdy porywacz zastrasza nas i nie pozwala kontaktować się z policją.

Zdrady małżeńskie

Detektywi często wynajmowani są przez jednego z małżonków do śledzenia poczynań drugiego, szczególnie wtedy, gdy jedna ze stron przekonana jest o zdradzie współmałżonka. Materiał dowodowy zgromadzony przez prywatnego detektywa bardzo często wykorzystywany jest w sądzie i stanowi podstawę do uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie małżonka.

Nastoletnie życie

Rodzice, którzy nie potrafią porozumieć się ze swoimi dziećmi, spotykają się z agresją i dziwnym zachowaniem, często zgłaszają się do detektywa z prośbą o śledzenie nastolatka. Rodzic zaniepokojony zachowaniem dziecka obawia się często najgorszego – brania narkotyków, prostytucji lub udziału w zorganizowanych grupach przestępczych. Prawda może być dla rodziców bardzo bolesna, lecz dzięki dowodom zgromadzonym przez detektywa rodzic zdaje sobie sprawę z własnych błędów wychowawczych i zaczyna szukać profesjonalnej pomocy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*