Kärcher – w jakich sytuacjach jego użycie jest niezbędne?

Kärcher jest urządzeniem, z którego korzystają nie tylko kierowcy, lecz również osoby pragnące odświeżyć tapicerowane meble oraz dywany. Jak działa Kärcher i dlaczego tak chętnie z niego korzystamy?

Cała prawda o działaniu urządzeń Kärcher (i jak to się właściwie wymawia?)

Kärcher to niemiecka firma, która powstała w 1935 roku, a w 1950 roku wprowadziła innowacyjne urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody. Urządzenia Kärcher oparte są o działanie gorącej pary wodnej, która pod ciśnieniem nakładana jest na zabrudzone powierzchnie, dzięki czemu usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń jest dziecinnie proste. Szczególną zaletą urządzeń Kärcher jest fakt, że nie pozostawiają zacieków i usuwają brud nawet z najmniejszych zagłębień. Czyszczenie parą wodną jest przyjazne dla środowiska, dlatego tak chętnie wybierają je zarówno Polacy, jak i mieszkańcy innych krajów. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela, Alfreda Kärcher, a wielu Polaków ma problemy z jej wymówieniem. Jeśli chcemy czytać tak jak Niemcy, powinniśmy mówić [kerśer] (ze stosownym akcentem), jednak prof. Mirosław Bańko z Uniwersytetu Warszawskiego twierdzi, że akceptowalne są również firmy [karcher] oraz [kercher].

Zastosowanie urządzeń Kärcher

Ekologiczne urządzenia wysokociśnieniowe mają szerokie zastosowanie. Chyba najpopularniejszym z nich jest czyszczenie tapicerki samochodowej, która wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Z urządzeń Kärcher korzystamy najczęściej wtedy, gdy planujemy sprzedać samochód, a także po zakupie używanego auta. Kärcher jest urządzeniem bezpiecznym dla zdrowia, dlatego stosuje się go również wtedy, kiedy często jeździmy samochodem lub wozimy dzieci – urządzenie pozwala pozbyć się ciężkich zabrudzeń i roztoczy. Urządzenia marki Kärcher nadają się również do czyszczenia tarasu, rur, mebli ogrodowych, fasady domu, powierzchni porośniętych mchem, okien, dywanów i tapicerki. Firma Kärcher produkuje również żelazka parowe, dzięki którym prasowanie jest szybsze i łatwiejsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*