Komunijne fotografie

Sesje zdjęciowe organizowane z okazji ważnych uroczystości muszą być przygotowane z należytą starannością co do najmniejszego szczegółu. Istotne ceremonie w życiu każdego człowieka odbywają się zaledwie kilka razy, dlatego każdy pragnie, aby pamiątki z tych doniosłych chwil – w postaci zdjęć, były idealne. Jedną z najważniejszych chwil w życiu jest Komunia Święta, ponieważ słyszymy o niej już od najmłodszych lat. Rodzice chcą przygotować dla dziecka niezapomniane przyjęcie, ponieważ ten dzień wspomina się do końca życia. 

Fotografia komunijna

Sakrament Święty, jakim jest Komunia, kojarzy się z białym kolorem symbolizującym niewinność. Tego dnia, dzieci ubrane są w białe alby lub dziewczynki w białe sukienki i jest to dzień, w którym to dzieci są najważniejsze. Po mszy w  kościele zwykle odbywa się uroczyste przyjęcie, na które zapraszana jest najbliższa rodzina i przyjaciele. Dla dziecka ten dzień jest niezwykle ważny, ponieważ tego dnia to ono jest w centrum uwagi. W ramach prezentów na pamiątkę dzieci otrzymują złote zegarki czy medaliki, które mają przypominać im o tym ważnym dniu. Wspomnienia tego dnia mają również przywoływać fotografie, dzięki którym w przyszłości będzie można powrócić do dnia Komunii Świętej. Z uwagi na to, że taki dzień jest tylko raz w życiu, każde zdjęcie musi być idealne, tak jak idealny powinien być ten dzień.

Sesje zdjęciowe z okazji Komunii Świętej

Komunie odbywają się zwykle w okresie wiosennym, kiedy to przyroda budzi się do życia. Z jednej strony zdjęcia na łonie natury, mogą pięknie podkreślić ten ważny dzień, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo, jaka tego dnia będzie pogoda. W deszczowy i wietrzny dzień ciężko zapanować nad białą sukienką i innymi dodatkami. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się zdjęcia zorganizowane w zamkniętym pomieszczeniu. Tło fotograficzne komunijne podobnie jak matka natura, potrafi stworzyć niesamowity klimat zdjęcia. Do tej okazji warto wybrać tło w odcieniach bieli, symbolizujące ten ważny dzień. Z komunią związane jest również błękitne niebo, poświata światła i biała gołębica. Rośliny umieszczone na dobrej jakości tle, wyglądają bardzo naturalnie i oglądając zdjęcia z takiej sesji, na pewno nikt nie zorientuje się, że tak naprawdę zdjęcia odbywały się w studio. 

Dekoracje do komunijnych sesji zdjęciowych

Komunijne zdjęcia nie wymagają zbyt wielu atrybutów, ponieważ dziecko pozujące na pięknym komunijnym tle, w białej albie i świecą w ręce jest w zupełności wystarczające do podkreślenia tego święta. Odpowiednio wybrane tło będzie w pełni oddawało klimat i podniosłość tego dnia. Najbardziej klasyczne tła oddające charakter Komunii to takie, na których dominuje biel i naturalna roślinność. Na sesję zdjęciową dziewczynki mogą dodatkowo założyć na głowę wianek oraz trzymać w dłoniach mały bukiecik kwiatów. Z kolei chłopcy, mogą pozować z książeczką komunijną, różańcem czy świecą. Na zdjęciu powinna dominować biel i naturalna roślinność. Zdjęcia zrobione w odwołaniu do takiej tradycji, będą najlepszą pamiątką na długie lata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*