Lampy w stylu skandynawskim

Skandynawia, jak dobrze wiemy, nie należy do regionów szczególnie słonecznych. Nie dziwi więc fakt, że miejscowa ludność preferuje oświetlenie mocne, zapewniające znakomitą widoczność nawet wtedy, gdy na dworze zapanował już mrok. Wewnątrz jednego pomieszczenia znajdziemy więc kilka lamp skandynawskich, co umożliwia dowolne ich ustawienie, z uwzględnieniem nie tylko indywidualnych preferencji, ale także potrzeb.

Ta różnorodność formy, połączona z prostymi designami samych lamp sprawiła, że po skandynawskie oświetlenie coraz chętniej sięgają także i sami Polacy. Oto, co warto jest wiedzieć na temat doboru takich lamp!

Lampy sufitowe

Jak wspomnieliśmy na wstępie, lampy skandynawskie opierają się na prostocie designu. Nie inaczej jest w przypadku ich wiszących modeli, dostępnych najczęściej w prostych kolorach, jak czarny tudzież biały. Istnieją również modele niestandardowe, zaskakujące bardziej nietypową kolorystyką. Na kablu wisi tu na ogół pojedynczy, prosty klosz, co umożliwia zamontowanie kilku lamp koło siebie w celu stylowego oświetlenia, na przykład, kuchni. Dobierając z kolei skandynawskie oświetlenie do salonu, pamiętajmy, aby lampy wiszące uzupełnić także tymi stojącymi, utrzymanymi w zbliżonym do nich stylu.

Lampy podłogowe

Planując urządzenie naszego domu w stylu skandynawskim, nigdy nie powinniśmy zapominać o jego kluczowym elemencie, czyli lampach stojących. Bez względu na to, czy urządzamy salon, czy też sypialnię, każde z tych pomieszczeń powinno zostać wyposażone w stylową, minimalistyczną lampę podłogową. Na rynku znaleźć możemy zarówno bardziej standardowe modele, jak i regulowane, przypominające nieco lampy stawiane na biurku. Te drugie są szczególnie przydatne do oświetlania miejsca pracy lub wypoczynku, na przykład podczas czytania książki wieczorem.

Pamiętajmy przy tym, aby zawsze stawiać na renomowany, zaufany sklep, zapewniający wysoką jakość dostępnych w nim lamp. Przykładem jest tu chociażby LampyStudio, oferujący szeroki wybór lamp skandynawskich, przeznaczonych zarówno do pomieszczeń o wystroju nowoczesnym, jak i klasycznym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*