Mentoring biznesowy online – czy warto się zdecydować?

Mentoring biznesowy online – czy warto się zdecydować?

To świetne rozwiązanie, które spełni powyższe założenia. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest mentoring biznesowy online i przedstawiamy jego zalety. Zapraszamy do lektury!

Mentoring biznesowy online – czym jest?

W dobie internetu mamy dostęp do usług, które są dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online. Dobrym przykładem jest kino. Poprzez dostęp do vod możemy oglądać premiery filmowe nie tylko w kinie, lecz także w domu z pozycji domowej kanapy. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o mentoring biznesowy. Można z niego korzystać zarówno online, jak i stacjonarnie. W praktyce możemy odbywać lekcje face to face lub konsultować się ze swoim trenerem za pomocą mobilnego urządzenia.

Mentoring biznesowy online może być prowadzony, dzięki komunikatorom typu Microsoft Teams, Skype czy Signal. Programy te umożliwiają także prowadzenie rozmów wideo tak więc zarówno mentor, jak i uczeń mogą siebie widzieć bez żadnych przeszkód. Mentoring biznesowy w ostatnich latach stał się bardzo popularny, ponieważ coraz więcej osób chce robić to, co kocha i tym samym szuka właściwej ścieżki kariery, ucząc się przy okazji dodatkowych umiejętności.

Mentoring biznesowy online – zalety

Już wiele osób przekonało się, że warto postawić mentoring biznesowy online. Wśród zalet możemy wymienić brak konieczności wychodzenia z domu, wysoką prywatność, szeroką możliwość wyboru mentora, oszczędność czasu (korzystanie z usługi w dowolnym miejscu i czasie), możliwość dopasowania swojego grafiku do spotkań. Nie da się ukryć, że połączenia przez internet dają szerokie możliwości. Z tego względu wiele osób pyta się: czy mentoring biznesowy jest mniej efektywny od mentoringu biznesowego w formie online? Odpowiedź brzmi: zarówno pierwsza, jak i druga forma jest efektywna. Odbiór zależy od potrzeb uczestnika.