Modne i tanie dodatki do ogrodu

Długie wieczory spędzane z przyjaciółmi lub rodziną wcale nie muszą odbywać się w domu. Jeśli dysponujesz ogrodem, niezależnie od jego wielkości, możesz stworzyć w nim miejsce, w którym chętnie będziecie spędzać czas. Przyda ci się kilka modnych i niedrogich dodatków, które stworzą atmosferę i sprawią, że ogród stanie się przytulny. Jak przekształcić ogród w miejsce, w którym miło spędza się wieczory?

Nastrojowe oświetlenie

Bez względu na to, czy chcesz spędzić czas z ukochanym, czy zapraszasz przyjaciół na wieczorne pogaduchy, zadbaj o oświetlenie. Możesz kupić ładne lampiony, które zawiesisz nad waszymi głowami. Tego rodzaju dodatki kupisz w supermarketach, marketach budowlanych, sklepach z dekoracjami oraz w sklepach internetowych. Efektownym rozwiązaniem są również girlandy ogrodowe, które można wykonać nawet samemu. Wystarczą zapomniane lampki choinkowe i kilkanaście piłeczek pingpongowych. Przepis na wykonanie własnej girlandy możesz znaleźć w internecie.

Miękko i wygodnie

Jeśli planujesz zaprosić znajomych do ogrodu, zadbaj o to, by dla każdego znalazło się wygodne siedzisko. Jeśli dysponujesz wiklinowymi krzesłami, dokup miękkie poduszki. Możesz również rozłożyć grubsze poduszki na ziemi, jeśli planujecie zrobić piknik. Świetnym rozwiązaniem są również wypełnione granulatem duże pufy dostępne w wielu kolorach – jednak pogódź się z tym, że twoi goście będą walczyli o miejsce na takim siedzisku.

Otocz się zielenią

Zapraszając gości, zadbaj nie tylko o smaczne jedzenie, oświetlenie oraz miękkie siedziska, lecz spraw, by naprawdę poczuli się jak w ogrodzie. Jeśli nie hodujesz kwiatów, zasadź kilka doniczek w otoczeniu miejsca, w którym będziecie siedzieć lub kup piękne pachnące kwiaty, które umilą wam wieczór. Jeśli organizujesz parapetówkę, możesz podsunąć gościom pomysł, by w prezencie przynieśli trochę zieleni. W chłodniejsze wieczory możesz rozpalić ognisko, jeśli twój ogród jest do tego przystosowany – byłaby to świetna atrakcja dla gości. Jeśli nie masz takiej możliwości, zawsze możesz rozpalić grilla.