Odwrócona osmoza

Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na jakość wody w domu. Ze względów ekologicznych dużo osób przekonuje się do picia wody prosto z kranu i rezygnuje z zakupu wody butelkowanej. Największym wyzwaniem w wielu domach jest twarda woda, przez którą powstaje biały osad z kamienia. Twardość wody ma też znaczenie dla naszej skóry, ponieważ może ją przesuszać i podrażniać. 

Na czym polega proces osmozy?

Proces osmozy powstał około 70 la temu, w  Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej metodzie rozpoczęto odsalanie wody morskiej i uzyskiwanie wody słodkiej, która jest zdatna do picia. Obecnie filtr odwrócona osmoza to nowoczesna technologia, która jest również stosowana przez producentów wody butelkowanej. W systemie z filtrem zachodzi proces, w którym cząsteczki wody przenikają z wody zanieczyszczonej przez warstwę półprzepuszczalną do roztworu czystego, wszystko to za sprawą odpowiedniego ciśnienia. Dzięki temu uzyskuje się wodę oczyszczoną ze wszelkich niedoskonałości. Przefiltrowana woda może być użyta do przygotowywania posiłków i napojów, a także do higieny osobistej. W wyniku procesu filtracji woda jest oczyszczana z grzybów, bakterii, resztek piasku i rdzy. Odwrócona osmoza zmiękcza wodę, co sprawia, że nie pozostawia po sobie osadu z kamienia. 

Dlaczego warto zainstalować filtr do wody?

Filtry do wody mają znaczący wpływ na smak i zapach wody z kranu, dlatego jeśli używamy jej do przyrządzania gorących napojów, to różnica na pewno będzie bardzo wyczuwalna. Poza tym twarda woda używana do kąpieli negatywnie wpływa na stan naszej skóry i włosów. Miękka woda pozostawia skórę nawilżoną, nie wysusza jej i co najważniejsze nie powoduje żadnych podrażnień. Przefiltrowana woda jest też bardziej przyjazna dla sprzętów i całej armatury, ponieważ nie pozostawia po sobie białego osadu. Brak kamienia oznacza rzadszą potrzebę czyszczenia oraz mniejszą awaryjność sprzętów domowych. Zainstalowanie centralnego filtru do wody jest wygodne, ponieważ przefiltrowana woda będzie dostępna w każdym domowym kranie.