Jak pozbyć się uciążliwych plam z dywanu?

Rozlane wino, krew, mocz, kawa i inne płyny, z którymi nie poradzi sobie dostępny w drogerii środek czystości to dla wielu z nas rozpaczliwa sytuacja. Zaczynamy wtedy zmieniać aranżację wnętrza, by za wszelką cenę zasłonić plamę – stawiamy stolik w dziwnym miejscu pokoju lub przykrywamy plamę pufem. W naprawdę trudnych sytuacjach decydujemy się nawet na wyrzucenie dywanu. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli środki czystości nie poradzą sobie z plamą, możemy zawsze skorzystać z usług firm profesjonalnie zajmujących się czyszczeniem dywanów i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt.

Czyszczenie dywanów metodą na wskroś

Oddając poplamiony dywan do profesjonalnej pralni dywanów, możemy być pewni, że wróci do nas w idealnym stanie. Pralnie dywanów stosują najczęściej metodę na wskroś, która polega na mechanicznym trzepaniu dywanu, praniu wstępnym i zasadniczym, praniu w środkach chemicznych, wirowaniu i suszeniu. Wiele pralni oferuje darmowy odbiór dywanu i odwiezienie go po skończonym praniu.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Jeśli masz w domu zwierzęta, z pewnością zdarzyło im się załatwić na dywan. Nawet jeśli od razu sprzątnąłeś nieczystości, zapach nie zniknie całkowicie. W ofercie pralni dywanów można znaleźć usługę obejmującą likwidację nieprzyjemnych zapachów. Nie chodzi tu jedynie o zwierzęcy mocz, lecz również o zapach dymu papierosowego, piwnicy lub potraw. Dobra pralnia dywanów pozbędzie się również nagromadzonej w dywanie sierści oraz włosów.

Roztocza są obecne w każdym dywanie

Dywany, na których bawią się małe dzieci, powinny być regularnie oddawane do pralni, by zapobiec nagromadzeniu się roztoczy. Jeśli twoje dziecko jest alergikiem, powinieneś zrezygnować z dywanów, które są doskonałym środowiskiem dla roztoczy. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie mieszkania bez dywanów, wybierz te z krótkim włosiem, które łatwiej będzie wyczyścić i odkurzyć. Pamiętaj, że nawet jeśli codziennie odkurzasz dywan, nie jesteś w stanie samodzielnie pozbyć się niewidzialnych roztoczy. Każdy dywan powinien więc co najmniej raz w roku zostać wyczyszczony w pralni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*