Profesjonalna dezynfekcja instalacji wodnej

Dlaczego dezynfekcja instalacji wodnej ma tak duże znaczenie? 

Dezynfekcja instalacji wodnej to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana przez specjalistów. Ma ona skuteczne działanie, dlatego warto dbać o systematyczność korzystania z tego typu usług. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomagają w tego typu pracach. Jest to m.in.: 

– dezynfekcja instalacji wodociągowej wykonywana przy użyciu podchlorynu sodu, czyli. tzw. chlorowanie

Jest to proces, który jest uzależniony od pH, czyli ilościowej skali kwasowości i zasadowości, która dotyczy roztworów wodnych związków chemicznych. Im to pH jest niższe, tym chlorowanie przynosi lepsze efekty. Niestety, im niższy wskaźnik pH tym skuteczniej obniża się odporność instalacji na korozję, czyli stopniowe niszczenie materiałów pod wpływem działania czynników zewnętrznych: w tym przypadku wody. W sytuacji, gdy pH w naszej instalacji wodnej jest wyższe, zalecane jest skorzystanie z innej metody dezynfekcji. 

– dezynfekcja instalacji wodociągowej przy użyciu dwutlenku chloru 

Jest to proces krótki, ale zdecydowanie bardzo skuteczny, dlatego decyduje się na niego spora ilość osób. Zaletą tego rozwiązania jest zdecydowanie fakt, że dwutlenek chloru nie oddziałuje mocno na elementy instalacji. 

– dezynfekcja instalacji wodociągowej przy użyciu nadtlenku wodoru i kwasu nadoctowego

Ostatnim sposobem, o którym musimy wspomnieć, jest zastosowanie nadtlenku wodoru i kwasu nadoctowego. Ten rodzaj dezynfekcji ma bardzo silne działanie, dzięki czemu przeprowadzona praca jest bardzo skuteczna. Nie oddziałuje korozyjnie ne elementy instalacji, jest bezpieczny. To szybki i wydajny sposób dezynfekcji. 

Interesuje Cię dezynfekcja instalacji wodnej? Skorzystaj z usług specjalistów! 

Zachęcamy do skorzystania z usług specjalistów czystawoda.pl! Wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności sprawiają, że żadna dezynfekcja instalacji wodnej nie stanowi dla nich zagadki! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*