Rehabilitacja po złamaniu miednicy tylko w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso w Szczecinie!

Rehabilitacja po złamaniu miednicy jest zawsze dostosowana do konkretnego przypadku!

Rehabilitacja po złamaniu miednicy jest niesamowicie ważna, ponieważ pozwala Ci powrócić do pełni sprawności. Każda rehabilitacja dopasowana jest indywidualnie do każdej pacjentki i każdego pacjenta. Złamanie miednicy jest bardzo poważną kontuzją, której nie można lekceważyć – oprócz podstawowego leczenia równie ważna jest kompleksowa rehabilitacja po złamaniu miednicy. Uzależniona jest ona od rodzaju złamania (proste lub złożone), aktualnego stanu zdrowia oraz ewentualnych powikłań. Czas trwania terapii zależy od wielu indywidualnych czynników, które najlepiej skonsultować z fizjoterapeutką lub fizjoterapeutą.

Rehabilitacja po złamaniu miednicy w Szczecinie gra niezwykle istotną rolę w procesie powrotu do zdrowia!

Kompleksowa rehabilitacja po złamaniu miednicy jest niezwykle istotna w procesie rekonwalescencji, ponieważ zapobiega problemom z utrzymaniem równowagi, nieprawidłowemu zrostowi kości, długotrwałym dolegliwościom bólowym i trwałym uszkodzeniom. Fizjoterapeutka lub fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso zapewni Ci wyłącznie profesjonalną opiekę, a także pomoże uniknąć komplikacji. Warto jeszcze przed wystąpieniem obrzęku, zająć się rehabilitacją po złamaniu miednicy, ponieważ dzięki temu uzyskasz o wiele lepsze efekty!

Gdzie występują bóle coccygodynii i jaki mają charakter?

Bóle coccygodynii mają najczęściej charakter przewlekły i występują w okolicy kości guzicznej. Ból tego schorzenia jest rzadko promieniujący, jednak występuje duża tkliwość palpacyjna. Za najczęstszy przypadek powstawania bólu coccygodynii uważa się upadek na kość guziczną lub długotrwałą pracę w pozycji siedzącej na twardym podłożu. Większość wszystkich przypadków coccygodynii stanowią kobiety w wieku od 25 roku życia do 45 roku życia.

Czy coccygodynia uważana jest z chorobę psychosomatyczną?

Tak, to prawda. Uważa się tak, ponieważ dość często występuje u pacjentek i pacjentów z depresją z objawami zwiększonego napięcia mięśni miednicy. Jednak nie tylko takie osoby są zagrożone właśnie tą chorobą. Czynnikami, które znacznie zwiększają prawdopodobieństwo powstania problemu, są: zwiększone napięcie mięśni dna miednicy, siedzący tryb życia, przewlekły stres, ciąża oraz porody. Rehabilitacja po złamaniu miednicy, jak i inne metody radzenia sobie z bólem w tym miejscu znajdziesz w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso w Szczecinie!