Rodzaje dystrybutorów wody

Dystrybutor na wodę to rozwiązanie, które od lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Dowodem tego są chociażby klasyczne już modele butelkowe, od lat przytaczane jako jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia przestrzeni biurowych. Coraz częściej możemy również zetknąć się z nimi na terenie szkół i uczelni, a niekiedy także i w gospodarstwach domowych. Powodem jest tu przede wszystkim ergonomia tych urządzeń, a także brak konieczności ciągłego kupowania wody mineralnej. Nowoczesne dystrybutory oferują nam nawet możliwość uraczenia się wodą o różnej temperaturze, nierzadko nawet gazowaną. Planując zakup takiego urządzenia, warto więc przyjrzeć się dostępnym opcjom i samodzielnie ocenić, który typ dystrybutora sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

 

Klasyczne dystrybutory butlowe

 

Konwencjonalny dystrybutor na wodę, wyposażony w charakterystyczny, plastikowy zbiornik, to przede wszystkim bardzo oszczędna opcja. Butla dystrybutora jest bowiem w stanie pomieścić aż do dwudziestu galonów wody, co czyni urządzenia tego typu znakomitą alternatywą dla regularnego kupowania półtoralitrowych butelek. Rozwiązanie to jest przy tym niezwykle ekologiczne, ponieważ wyrzucamy mniej plastiku. Należy jednak pamiętać, że dystrybutor butlowy powinien być wykorzystywany głównie w miejscach, w których korzystać będziemy z niego często, najlepiej przez cały tydzień. Niewypita woda, zalegająca zbyt długo wewnątrz plastikowej butli, zacznie bowiem tracić zarówno swój smak, jak i wartości odżywcze.

 

Nowoczesne dystrybutory bezbutlowe

 

Chociaż jest to opcja nieco droższa, bezbutlowy dystrybutor na wodę znakomicie sprawdzi się w praktycznie każdym miejscu. Dotyczy to w szczególności firm, pracujących wyłącznie w tygodniu. Nie musimy bowiem martwić się, że po powrocie w poniedziałek, woda w dystrybutorze nie będzie tak orzeźwiająca. Urządzenia tego typu są również wyposażone w szereg filtrów, obejmujących filtr mechaniczny, filtr osmotyczny oraz membranę osmotyczną. Dzięki temu, spożywana przez nas woda będzie zawsze wolna od szkodliwych drobnoustrojów. Nowoczesny interfejs umożliwia przy tym ustawienie odpowiadającej nam temperatury wody. Warto więc przyjrzeć się dostępnym opcjom i postawić na niezawodny dystrybutor, opracowany przez wiodącego producenta.