Jakie są cechy dobrego detektywa?

Do detektywa zwracamy się z prośbą o odnalezienie bliskiej osoby, rozwikłanie zagadki z przeszłości, a także w innych sprawach, w których jego pomoc wydaje nam się niezbędna. Nie wystarczy jednak na bieżąco śledzić seriale telewizyjne, by zostać detektywem – trzeba mieć do tego predyspozycje. Jak zostać detektywem i jakimi cechami należy się wyróżniać?

Niezbędne wykształcenie detektywa

Aby zostać detektywem, należy ukończyć 21 lat i mieć minimum średnie wykształcenie. Kandydat na detektywa nie może być również karany oraz musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Taki kandydat może starać się o uzyskanie licencji detektywistycznej, zdając odpowiedni egzamin, po którym otworzą się przed nim drzwi do kariery.

Cechy dobrego detektywa

Detektywami najczęściej zostają byli policjanci oraz pracownicy innych służb mundurowych, którzy cieszą się zaufaniem publicznym, mają stosowne umiejętności i mogą pochwalić się kontaktami zarówno z policją, jak i światem przestępczym (informatorami). Jeśli chcesz zostać detektywem, a nie byłeś członkiem służb mundurowych, twoja droga będzie trudniejsza, lecz możliwa. Kandydat na detektywa musi jednak cechować się odwagą, opanowaniem i dyskrecją. Co więcej, musi to być osoba, która wzbudzi zaufanie klienta i zadba o jego bezpieczeństwo. Detektyw musi mieć również stalowe nerwy – osoby słabe psychicznie powinny pozostać przy oglądaniu seriali.

Umysł analityczny

Detektyw powinien być również osobą inteligentną, która z łatwością kojarzy fakty. Wyróżniać go musi również cierpliwość podczas obserwacji lub zbierania materiałów dowodowych. Prawda jest taka, że im większą detektyw ma wiedzę na temat świata i różnych dziedzin, tym lepiej. W tym zawodzie przydają się umiejętności aktorskie, informatyczne i analityczne, lecz tak naprawdę dobry detektyw powinien nieustannie się dokształcać, być ciekawy świata i odpowiedzialny za swoje decyzje. Jeśli uważasz, że jesteś taką właśnie osobą, a biuro detektywistyczne to miejsce, w którym chciałbyś pracować, rozpocznij starania o uzyskanie licencji detektywa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*