Skup biomasy przez GK PGE

Skup biomasy przez GK PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna realizuje skup biomasy do jednostek wytwórczych GK PGE. Zakupy są dokonywane w ramach Zakupów Sportowych oraz Zakupów online. Co oznacza termin Zakupy Sportowe? To zakupy, które realizuje się na bazie ogłoszeń wystawianych przez PGE, czyli Polską Grupę Energetyczną. Zapotrzebowanie na biomasę prezentuje GK PGE. Ogłoszenia są bardzo precyzyjne, ponieważ zawierają dokładną ilość oraz asortyment biomasy. Co więcej, w ogłoszeniu zawarte są także dokładne informacje na temat wymagań jakościowych oraz warunków dostaw dla jednostek wytwórczych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj https://www.gkpge.pl/biomasa. Z kolei zakupy online można interpretować jako zakupy realizowane na podstawie ofert, które można złożyć za pomocą formularza ofertowego w zakładce „Zakupy online”. Zakupy są możliwe dla poszczególnych form biomasy. 

Jak zmienić dostawcę energii w domu?

Jeżeli zastanawiacie się nad zmianą dostawcy energii w Waszym domu, zapoznajcie się z ofertą GK PGE. Na stronie internetowej znajdziecie szczegółową ofertę kierowaną do klientów z całej Polski z różnych województw. Po analizie oferty możecie podpisać umowę oraz pełnomocnictwo do reprezentowania w procesie zmiany sprzedawcy. Formalności realizują doradcy klienta, którzy oszczędzają Wasz czas i pieniądze. Warto pamiętać, że nowa umowa wchodzi w życie, kiedy wygaśnie umowa sprzedaży z dotychczasowym sprzedawcą. Umowę z dotychczasowym sprzedawca wypowiada doradca sprzedaży. Co więcej, doradca sprzedaży informuje także Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zawarciu nowej umowy sprzedaży. Następnie klient zawiera umowę z OSD o świadczenie usługi dystrybucji. Na końcowym etapie przedstawiciel OSD wykonuje dostosowanie układów pomiarowo – rozliczeniowych zainstalowanych u odbiorcy. Doradca sprzedaży w imieniu klienta w dniu zmiany sprzedawcy dokonuje odczytu licznika układu pomiarowo – rozliczeniowego. 

Czym jest biomasa?

Pewnie niejeden raz zastanawialiście się czym jest biomasa? To pewien rodzaj odnawialnego źródła energii. Jest dość popularny od kilku sezonów wśród miłośników ekologicznych rozwiązań. W trosce o środowisko naturalne coraz więcej osób powinno decydować się na montaż ekologicznych rozwiązań, które nie będą obciążały planety Ziemi. Warto podkreślić fakt, że większą popularnością i zaufaniem cieszą się panele fotowoltaiczne. Dzięki nim domownicy odnotowują dużo mniejsze rachunki za prąd. Panele fotowoltaiczne sprawiają, że można korzystać z energii elektrycznej zupełnie za darmo. Biomasa jest bardzo łatwo dostępna, ponieważ tworzą ją surowce pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. To różnego rodzaju odpady, które ulegają biodegradacji. Jest ekologiczna i w 100% naturalna. A więc co dokładnie możemy nazwać biomasą? W szczególności słomę, resztki drewna, domowe odpady ulegające biodegradacji, czyli skórki po owocach i warzywach oraz oleje roślinne. Biomasę stosuje się również do wytwarzania energii elektrycznej.

Gdzie można uzyskać najwięcej biomasy?

Biomasa to resztki i odpady, które powstają w procesie produkcji czy pracy w gospodarstwie domowym. Najwięcej resztek pozyskuje się z rolnictwa, leśnictwa oraz gospodarstwa domowego. Co więcej, biomasą możemy nazwać także odpady komunalne i przemysłowe. Popyt na biomasę dopiero wzrasta. Z pewnością jest to argumentowane ceną. Biomasa jest niezwykle tania i bezpieczna dla środowiska naturalnego. Ciekawostką jest, że do uzyskania biomasy hoduje się specjalne rośliny, takie jak trzcina czy rdest, które są jej fundamentem. Najważniejszą cechą biomasy jest to, że stanowi tanie, bezpieczne i odnawialne źródło energii elektrycznej. Powstaje naturalnie i nieprzerwanie, ponieważ jest efektem ubocznym innych działań. Biomasa tworzy się naturalnie w lasach, na łąkach, przy zakładach przemysłowych oraz w rolnictwie. Warto jeszcze wspomnieć, że to źródło energii elektrycznej występuje w formie stałej, ciekłej i gazowej. Do uzyskania energii można ją śmiało spalić lub przetworzyć. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się biomasa w formie stałej powstała z drzew i roślin.