Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym

Posiadanie własnych czterech kątów, to marzenie wielu z nas. Niestety różne względy – przede wszystkim finansowe – sprawiają, że niełatwo jest to marzenie urzeczywistnić. Stąd też różne badania pokazują, że Polacy usamodzielniają się coraz później. Najpierw decydują się na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej, a dopiero kiedy pozycja będzie ugruntowana, planują założenie rodziny i wyprowadzkę.

Ale fakty są takie, że nawet osoby, które są od dłuższego czasu czynne zawodowe, nie są w stanie odłożyć takiej gotówki, która umożliwiłaby im zakup mieszkania. Jednym słowem niewielu może sobie pozwolić na własne cztery kąty bez wsparcia w postaci kredytu hipotecznego. Zazwyczaj zaciągany jest on na dwadzieścia albo i trzydzieści lat. A jak wiadomo życie jest nieprzewidywalne i lubi płatać nam figle. Co zatem w sytuacji, gdy z różnych względów zmuszeni jesteśmy sprzedać dom? Czy jest w ogóle taka możliwość wówczas, gdy jest on wzięty na kredyt? Na szczęście tak. Biuro nieruchomości Gdańsk sprzedaż służy pomocą przy sprzedaży nieruchomości kupionych na kredyt. Jeżeli jesteś w sytuacji, że chcesz sprzedaż lokal z kredytem hipotecznym, to niezwłocznie się do nas zgłoś, a nasi pracownicy przeprowadzą Cię przez cały proces sprzedaży.

Sprzedaż z kredytem hipotecznym – wiedza w pigułce

Jak już wspomnieliśmy, posiadanie kredytu hipotecznego nie oznacza, że nie możemy sprzedać mieszkania lub domu do momentu, aż nie zapłacimy ostatniej raty. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w trakcie spłacania kredytu, nie możemy wykonywać żadnych ruchów, prowadzących do pozbycia się nieruchomości bez poinformowania o tym fakcie banku. Podczas wizyty w banku, niezbędne jest uzyskanie zaświadczenia, na którym znajdzie się kwota z aktualnym stanem zadłużenia. Kiedy je uzyskamy, wówczas możemy wystawić ogłoszenie z ofertą sprzedaży nieruchomości. Pamiętajmy tylko o tym, żeby w ogłoszeniu zaznaczyć, że nieruchomość jest obciążona kredytem hipotecznym. Sprzedaż z kredytem hipotecznym obwarowana jest koniecznością dopełnienia dodatkowych formalności, dlatego najlepiej zgłosić się z tym do biura nieruchomości. Biuro nieruchomości Gdańsk sprzedaż cały czas pracuje z klientami, którzy sprzedają mieszkania z kredytem hipotecznym, dzięki czemu mają ogromną wiedzę na ten temat oraz doświadczenie. A to przekłada się bezpośrednio na sukces w skutecznej sprzedaży.

Umowa przedwstępna

W przypadku, gdy jesteśmy właścicielami nieruchomości, która nie jest obciążona kredytem hipotecznym, to w momencie znalezienia się kupca, dochodzi do spisywania umowy i finalizowania transakcji. Przy sprzedaży z kredytem hipotecznym sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ konieczne jest jeszcze sporządzenie umowy przedwstępnej. Inaczej promesa kredytowa, która wydawana jest przez bank nie może być zrealizowana. Ponadto pamiętajmy, że kiedy nabywca podpisze umowę przedwstępna, to jest to równoznaczne z tym, że musi wpłacić zaliczkę. 

Jeżeli poszukujesz ciekawych ofert sprzedaży domów i mieszkań w Gdańsku odwiedź naszą stronę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*