Zastosowanie kół gumowych

Koło gumowe ma bardzo wiele zastosowań. Jego budowa jest klasyczna, gdyż składa się zazwyczaj z ogumienia, a także metalowej części, najczęściej ocynkowanej. Niekiedy część ta pokryta jest także stalą nierdzewną, dzięki czemu nie pokrywa się korozją. Jakie jest zatem zastosowanie kół gumowych? Do czego można je wykorzystać?

Koła gumowe

Warto wspomnieć, że zastosowanie kół gumowych jest naprawdę bardzo szerokie. wykorzystuje się nie zazwyczaj i w pomieszczeniach i na zewnątrz, najczęściej są to urządzenia transportowe, które montowane są, na przykład w wózkach widłowych, wózkach transportowych, magazynowych, czyli takich, które wykorzystuje się na dużych halach magazynowych lub też produkcyjnych. Jak wiadomo, takie przestrzenie mają zazwyczaj bardzo dużą rozpiętość, dlatego wymagane jest wykorzystanie odpowiedniego wózka widłowego, dzięki któremu będzie można przewozić wszystkie potrzebne rzeczy. Koła gumowe sprawdzają się w takich wózkach idealnie.

Zalety kół gumowych

Główną zaletą tego typu rozwiązania jest oczywiście to, że tłumią one drgania, guma ma bardzo dobrą także przyczepność, dlatego jeśli zostanie takie koło zamontowane w danym wózku widłowym, z pewnością nie będzie powodować wstrząsów, dzięki temu poruszanie się będzie dużo lżejsze. Wykorzystuje się je bardzo często także w wózkach dziecięcych, gdzie jak wiadomo, przewożone są w nim dzieci, muszą zostać dobrze dostosowane do takiego przemieszczania się.

 

Guma zazwyczaj jest także elastyczna oraz odporna na działanie różnorodnych substancji, dlatego nawet jeśli posadzka wylana jest jakąkolwiek substancją chemiczną, nie wpłynie to na jakość gumy z koła, można zatem swobodnie poruszać się po różnych powierzchniach.

 

A jeśli szukacie odpowiednich kół gumowych do wózków widłowych, wózków dziecięcych lub różnorodnych innych przewożących maszyn, koniecznie zajrzyjcie na stronę: www.kola.com.pl, tam z pewnością znajdziecie odpowiednie sprzęty, które będziecie mogli dostosować do swoich potrzeb. Będziecie mogli wybrać średnicę, rodzaj koła, być może dobrać jakieś inne produkty. A jeśli będziecie mieć pytania, z pewnością pracownicy udzielą Wam odpowiedzi.