Coraz więcej osób sięga po zbiorniki na AdBlue®, ale widać, że ich wybór nie zawsze przebiega tak sprawnie, jak by się mogło wydawać. Po jaki zbiornik warto sięgnąć? Czy powinien charakteryzować się odpowiedni zbiornik na AdBlue®? Odpowiadamy!
Zbiornik na AdBlue® powinien być trwały i odporny
AdBlue® zawiera w swoim składzie 67,5% wody demineralizowanej oraz 32,5% mocznika, więc widać, że mamy do czynienia z bardzo prostym składem. Roztwór ten nie jest substancją szkodliwą dla środowiska, ani też dla ludzkiego zdrowia, ale mimo wszystko wykazuje silne właściwości korozyjne przez zawartość mocznika.
Jeśli zatem będziemy sięgali po zbiornik na adblue niskoprofilowy z licznikiem lub nawet bez licznika, to warto upewnić się, że mamy do czynienia z produktem, który poradzi sobie z wieloma różnego typu problemami.
Dobry zbiornik na AdBlue® to taki, który będzie produkowany z trwałych i solidnych surowców, które dodatkowo są odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych. Zbiornik powinien świetnie sobie radzić z uszkodzeniami mechanicznymi, wpływem temperatury, czy nawet promieniowania UV.
Zbiornik na AdBlue® powinien być szczelny
Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak dokładnie wygląda jego szczelność. Jeśli chcemy być pewni, że uda nam się sięgnąć po zbiornik, który będzie chronił przed wyciekiem na elementy metalowe znajdujące się w otoczeniu, to lepiej zainteresować się, jak dokładnie wygląda szczelność wybranego przez nas rozwiązania.
Wiadomo, że jeśli wybór padnie na najlepszy zbiornik na adblue niskoprofiliwy bez licznika lub z licznikiem, to zawsze będzie to solidne i trwałe rozwiązanie. Dzięki temu żadne wycieki nie będą nam straszne, więc również preparat AdBlue® będzie bezpieczny. Co ważne, postawienie na najlepszy pojemnik sprawia, że zachowa on swoje właściwości, jak i wygląd, więc ostatecznie będzie nam dobrze służył i to przez bardzo długie lata.
Zbiornik na AdBlue® powinien spełniać normy
Jednak na tym nie koniec. Każdy z nas powinien dopilnować, by jego zbiornik na AdBlue® spełniał ogóline normę DIN70070. Została ona wydana przez Europejską Radę Przemysłu Chemicznego i zgodnie z nią materiały, z których wykonuje się zbiorniki, muszą spełniać pewne warunki.
Przede wszystkim mowa tutaj o zachowaniu optymalnej temperatura przechowywania preparatu, która musi mieścić się w granicach od -6 do maksymalnie 25°C. Do tego kluczowe znaczenie ma korodowanie, czy wpływ na warunki atmosferyczne. Dlatego warto dopilnować, by nie tylko zbiornik był zgodny z naszymi oczekiwaniami, ale również, by spełniał wspomniane normy.
Zbiornik na AdBlue® powinien być lekki
Dodatkowo zbiornik na AdBlue® powinien mieć niewielką masę, ponieważ w ten sposób można zapewnić sobie wygodny transport. Z zakupem odpowiedniego pojemnika nie powinno być jednak trudności, a jeśli takie wystąpią to warto skierować się na https://www.e-zbiorniki.pl/adblue/zbiorniki-mobilne-adblue/c71. Tutaj czekają do wyboru najlepsze zbiorniki na AdBlue®, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.