Doradca biznesowy w Szwecji — po czym poznać dobrego?

Założenie biznesu w innym kraju to coraz częściej podejmowana decyzja. Polska to kraj, w którym wielu z nas czuje się najlepiej, lecz prowadzenie tu biznesu nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego wielu przedsiębiorców preferuje otworzyć swoje firmy właśnie za granicą. Jak w założeniu swojego przedsiębiorstwa może pomóc doradca biznesowy w Szwecji i po czym poznać, że jest to prawdziwy ekspert?

Doradca biznesowy w Szwecji — dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Otwieranie biznesu w innym kraju to zadanie, które jest niezwykle trudne. Wymaga dobrej znajomości języka, czy realiów lokalnych rynków. Do tego trzeba pamiętać, że nie zawsze osoby pochodzące z innych krajów mają na miejscu tak łatwo, jak te urodzone w Szwecji. Oczywiście nie jest to zasada. Mimo tego trzeba pamiętać o tych problemach przed podjęciem decyzji. Sama wcześniej wspomniana bariera językowa może być największym kłopotem. Brak znajomości nieco bardziej skomplikowanych terminów, czy mowy potocznej to coś, co skutecznie utrudniło życie wielu przedsiębiorców. 

Dobry doradca biznesowy w Szwecji to jednak osoba, która może być rozwiązaniem na powyższe problemy. Jest to osoba, która zna realia rynków w kraju naszych sąsiadów zza Morza Bałtyckiego. Dodatkowo wyróżnia się świetną znajomością języka szwedzkiego i potrafi wyraźnie pomóc, szczególnie na pierwszych etapach zakładania biznesu. Odpowiedni doradca biznesowy to także gwarancja braku problemów z Urzędem Skarbowym, czy innymi państwowymi instytucjami. 

Jaki powinien być dobry doradca biznesowy w Szwecji?

Mówiąc o osobie takiej, jak doradca biznesowy Szwecja to kraj, który oferuje zupełnie inne wyzwania niż Polska. Jednym z największych jest język, który znacznie różni się od polskiego, czy nawet dobrze znanego w naszym kraju angielskiego. Dlatego dobry doradca biznesowy powinien świetnie znać język szwedzki. Przyda się to na wielu etapach zakładania i prowadzenia działalności. Czemu jest to aż tak ważne? Znajomość języka potrzebna jest np. podczas załatwiania spraw urzędowych. Dodatkowo ułatwia nawiązanie kluczowych kontaktów biznesowych. 

Kolejna ważna cecha to znajomość realiów szwedzkiego biznesu, a także formalności, które tam obowiązują. Każda firma musi przecież działać w zgodzie z prawem. Dotyczy to szczególnie aspektu takiego jak podatki. Dobra znajomość systemu podatkowego sprawi, że doradca biznesowy wyraźnie pomoże w uniknięciu kar za niepoprawne rozliczenie się. Może on też pomóc w uzyskaniu ulg i zwolnień od podatków.