Frezarka do paznokci: jaką wybrać i dlaczego warto w nią zainwestować?

Frezarka do paznokci to urządzenie, które ułatwia codzienną pracę wszystkim stylistkom paznokci. Jest to jednak swego rodzaju narzędzie, w które inwestują również amatorki stylizacji paznokci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kosmetologią w zaciszu własnego domu. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu, nawet w przypadku, gdy będziemy korzystać z niej tylko na własny użytek, nie jest łatwy, a ilość dostępnych rodzajów frezarek w hurtowniach kosmetycznych wcale go nie ułatwia. Na co więc zwrócić uwagę wybierając frezarkę do paznokci do domu? I czy jej zakup jest konieczną inwestycją? 

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu frezarki

Frezarka do paznokci ma ułatwiać wykonywanie stylizacji paznokci, jednak zakup narzędzia o nieodpowiednich parametrach może negatywnie wpłynąć na tempo oraz efekty naszej pracy za pomocą tego właśnie urządzenia. 

Profesjonalna frezarka do paznokci powinna cechować się dużą ilością obrotów na minutę. Skąd jednak początkujące stylistki mają wiedzieć, jaka wartość będzie odpowiednia? Najlepiej skupić się na poszukiwaniu frezarki o obrotach nie mniejszych niż 20 tysięcy obrotów na minutę. Warto jednak zainwestować w model nieco droższy, który zapewni nam co najmniej 30 tysięcy obrotów na minutę. 

Bardzo ważnym aspektem jest również możliwość płynnej regulacji obrotów oraz zmiany kierunku pracy frezu. Za pomocą jednego przycisku możemy zmienić kierunek obrotów z prawych na lewe i odwrotnie, co zdecydowanie ułatwia wykonywanie manicure frezarkowego, a także umożliwia stylistkom bezpieczne usunięcie poprzedniej stylizacji z własnych paznokci. 

Wybierając frezarki do paznokci warto zwrócić uwagę również na moc urządzenia. W zależności od przeznaczenia urządzenia, będzie ono musiało posiadać różną ilość watów, które odpowiadają za moc pracy frezarki. Profesjonalna frezarka do pedicure powinna posiadać moc nie mniejszą niż 70W. Z kolei Frezarka do paznokci do domu powinna charakteryzować się mocą w przedziale od 40W do 65W. 

Dlaczego warto zainwestować w frezarkę? 

Każda hurtownia kosmetyczna frezarki posiada o wielu różnych parametrach, które mają wpływ na żywotność urządzenia, ale takżę wykonywaną z jego użyciem pracę stylistki paznokci. Profesjonalne frezarki do paznokci ułatwiają wykonywanie manicure i pedicure, dlatego też każda stylistka powinna zaopatrzyć się w to urządzenie. Zakup frezarki do paznokci to nie tylko ułatwienie codziennej pracy stylistki, ale przede wszystkim oszczędność czasu osoby wykonującej manicure lub pedicure, a także klientki. Dodatkowo, praca wykonywana frezarką jest bardzo precyzyjna oraz bezpieczna dla klienta.