Księgowanie Alior – co musisz o nim wiedzieć?

Księgowanie Alior – co musisz o nim wiedzieć
Księgowanie Alior – co musisz o nim wiedzieć

Gdy masz konto w Alior banku, to powinieneś wiedzieć, w jakich godzinach odbywa się księgowanie Alior. W ten sposób zweryfikujesz zarówno, kiedy Twój przelew dojdzie do odbiorcy, jak i kiedy pieniądze trafią na Twoje konto.

Gdy realizujesz przelewy, to na pewno spotkałeś się z takim określeniem jak przelewy przychodzące i wychodzące, które nazywane są również często przelewami elixir. Wykonywane są w wyłącznie w dni robocze o określonych godzinach. Problem pojawia się w sytuacji, gdy chcesz dokonać przelewu z Alior banku do innego banku lub odwrotnie. Sprawdź, w jakich godzinach jest księgowanie Alior.

Księgowanie Alior – czym jest?

Gdy zlecasz wykonanie przelewu na rachunek obcy, to nie możesz liczyć na to, że pieniądze od razu będą na koncie odbiorcy. Wysyłane pieniądze muszą najpierw trafić do międzybankowego systemu rozliczeniowego, a dopiero później trafiają na konto beneficjenta. Dlatego godziny księgowania środków określane są przez tzw. sesje eliksir.

Gdy zlecasz przelew wychodzący, to powinieneś znać księgowanie Alior dotyczące sesji wychodzących. Jest to bardzo ważne, ponieważ wysłanie przelewu po granicznej godzinie powoduje, że pieniądze wychodzą z banku dopiero następnego dnia roboczego. Kiedy czekasz na przelew, to powinieneś znać księgowanie Alior – sesje przychodzące. Powinieneś wiedzieć, z jakiego banku jest wysyłany przelew. Dzięki temu możesz określić, na której sesji elixir zostanie zaksięgowany. Wiedza ta pozwala lepiej zarządzać własnym budżetem.

Księgowanie Alior – ile jest sesji elixir?

Dlaczego tak ważna jest wiedza o księgowaniu Alior? W każdym dniu odbywają się 3 sesje przychodzące i 3 wychodzące w każdym banku. Pamiętaj, że standardowe przelewy nie są wykonywane w weekendy. Sesje eliksir są wyłącznie w dni robocze. Jeśli zależy Ci na szybszej realizacji przelewu, to wybieraj przelewy błyskawiczne. Dzięki temu masz pewność, że w kilka chwil będzie u odbiorcy.