Druk UV zastosowanie – wady i zalety

Mimo że marketing internetowy rozwija się bardzo intensywnie, to trudno jest sobie wyobrazić świat bez druk UV na gadżetach reklamowych. Plakaty, bilbordy, ulotki i inne akcesoria z logo marki stanowią ważny (a w niektórych branżach nawet kluczowy) element komunikacji z klientem. Druk UV to jedna z najbardziej nowoczesnych metod pozwalająca na tworzenie wysokiej jakości różnorodnych gadżetów reklamowych oraz personalizowanych produktów. Co to jest druk UV? Jakie jest zastosowanie druku UV?

Co to jest druk UV?

W druku cyfrowym UV wykorzystuje się specjalne tusze polimerowe, który osadzane są na drukowanej powierzchni, a następnie utwardzane światłem UV. Dzięki temu druk UV LED jest odporny na wodę oraz zmienne warunki atmosferyczne. W zależności od wybranego rodzaju materiału stosuje się dwa rodzaje druku UV: stołowy (np. druk UV PCV) oraz rolowy (np. druk UV na plexi). Na życzenie klienta wiele drukarni pokrywa laminatem druk UV LED na papierze lub folii. Jest to dodatkowa ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Druk UV – zastosowanie

Druk cyfrowy UV daje bardzo dużo możliwości realizacji różnych zleceń na wydruki – zawsze jest to najwyższej jakości i w atrakcyjnej cenie. Technologia druku cyfrowego UV wykorzystywana jest w branży reklamowej do drukowania materiałów POS m.in. plakatów, banerów i innych gadżetów. Druk cyfrowy UV sprawdzi się również w innych branżach. Bardzo często korzystają z niego architekci wnętrz, gdy tworzą nietuzinkowe ozdoby do domów prywatnych lub biur, np. oryginalne panele ścienne lub ozdobne elementy szafy. Druk cyfrowy UV może być również stosowany na różnych urządzeniach elektrycznych, np. obudowie laptopa, a nawet do oklejenia samochodów. Na czym można stosować druk cyfrowy UV https://kreativia.eu/drukarnia/technologie-druku-wielkoformatowego/druk-uv/ ? Poniżej najważniejsze przykłady:

  • druk UV na szkle, np. na panelach szklanych do kuchni czy drzwiach przesuwnych w szafach;
  • druk offsetowy UV na folii samoprzylepnej, np.  jako okleina ścienna;
  • druk UV na drewnie m.in. na stojakach czy ekspozytorach w sklepie;
  • druk UV na tkaninach, np. na czapkach czy koszulkach;
  • druk UV na aluminium m.in. zabawnych gadżetach urodzinowych;
  • druk UV PCV m.in. na szyldach czy tablicach reklamowych;
  • druk UV na gadżetach, np. długopisach, kubkach, smyczach lub breloczkach;
  • druk UV meble, np. na meblach w sklepach;
  • druk UV na butelkach wielorazowych;
  • druk UV na banerach reklamowych.

Druk cyfrowy UV może być również wykonany na materiałach, które przeznaczone są do dalszej obróbki, np. wycinaniu czy kształtowaniu oraz przedmiotach o różnych kształtach. Nawet tych nieregularnych.

Druk cyfrowy UV- podsumowanie

Druk cyfrowy UV charakteryzuje się bardzo dużą trwałością i wysoką jakością wydruków. Może być stosowany niemal, na każdym materiale od szła, przez PCV, a skończywszy na folii i drewnie. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwala na precyzyjne odwzorowanie kolorów i wzorów w każdym projekcie, co gwarantuje niemal 100% zadowolenie klientów i pełną czytelność druku.