Obecnie cyfrowy świat rozwinął się na tyle szybko, że trudno pokazać się z własnym biznesem i dotrzeć z produktem do klienta bez odpowiedniej reklamy. Reklama online odgrywa niezwykle ważną rolę marketingową. Jedno z podstawowych narzędzi, które umożliwia szeroki zasięg i skuteczną reklamę, jest GDN. Czym jest GDN? Czy warto wykorzystać tę funkcję i jakie ma zalety?
GDN, czym jest i czy podbił międzynarodową arenę reklam Google?
GDN jest skrótem pochodzącym z języka angielskiego i oznacza Google Display Network. To inaczej Potężna sieć reklamowa, która składa się z różnych witryn partnerskich wyszukiwarki Google, na których można wyświetlać własne reklamy banerowe.
GDN jest świetnym rozwiązaniem dla firm, które planują dotrzeć to szerszej publiczności na stronach o różnej tematyce, gdzie mimo wszystko mogą znaleźć swoją grupę odbiorców. Sieci partnerskie Google składają się z różnych serwisów, portali czy blogów, które same zgodziły się na wyświetlenie reklamy Google Ads i dzięki temu reklamodawcy docierają do odbiorców na różnych platformach, a przy tym zwiększają swoją widoczność w świecie online.
Reklamy w Google Display Network widział praktycznie każdy i to nie raz w swoim życiu. Są to reklamy banerowe, które znajdują się na stronie internetowej obok tekstu głównego, między akapitami lub w innych strategicznych miejscach, które przyciągają wzrok oraz pozwalają zwiększyć widoczność. Co ciekawe, same reklamy banerowe pozwalają na dowolną kreatywność, ponieważ wykorzystują w sobie grafikę, tekst oraz inne dodatkowe elementy, które przyciągają uwagę i dzięki temu powodują kliknięcia.
Dlaczego warto użyć GDN?
GDN sam w sobie oferuje wiele korzyści. Zapewnienia zasięg, dzięki któremu można dotrzeć do szerszej publiczności o różnorodnej tematyce i zainteresowaniach. Jeżeli ktoś chciałby dotrzeć do określonych osób, może skorzystać z precyzyjnych i zaawansowanych opcji kierowania reklamami, które dobierane są do zainteresowania, cech demograficznych czy zachowań online, a także poznać inne współczynniki pozwalające na kierowanie swojej oferty do konkretnych osób.
Opcja ta umożliwia również remarketing, czyli docieranie do osób, które miały wcześniej kontakt z marką, a jednak z jakiegoś powodu nie skorzystały z usług. Dzięki temu mogą jeszcze raz przypomnieć sobie o niej i ewentualnie skorzystać z produktu.
GDN daje możliwość monitorowania wyników pod różnym kątem na podstawie strategii, przeprowadzaniu testów A/B, a pod względem estetycznym umożliwia stosowanie różnorodnych form reklamy.