Profesjonalny dystrybutor zawsze dokłada starań, by sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, w tym tych najbardziej wymagających. Dlatego możemy być pewni, że w jego ofercie pojawi się wiele różnego typu zaworów. Jakich dokładnie? Jakie zawory mamy do wyboru? Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Zapoznaj się z nimi koniecznie!
Zawór membranowy
W ofercie profesjonalnego dystrybutora nie mogło zabraknąć zaworu membranowego, ponieważ to właśnie on wyznacza nowe standardy w dziedzinie zamknięcia i otwarcia przepływu medium w różnego typu instalacjach. Co ciekawe, zawór membranowy oferowany jest w wielu różnych konfiguracjach zabudowy, więc dodatkowo każdy z nas ma szansę dostosować go do swoich potrzeb, jak również do jego miejsca pracy. I tak w ofercie pojawia się zawór membranowy przelotowy, zawór membranowy podzbiornikowy, czy zawór membranowy typu T-Block. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że zawory membranowe produkowane są z wielu różnych materiałów, ale wszystkie cechuje wysoka jakość.
Zawór kulowy
Tuż obok pojawia się zawór kulowy, który może być stosowany jako zawór odcinający lub regulacyjny przepływ danej cieczy. Do produkcji tego typu elementów wykorzystuje się materiały i konstrukcje, które cechują się najwyższą jakością. Dzięki temu, gdy sięgamy po zawory kulowe, to zawsze możemy być pewni, że będą to rozwiązanie odporne na ścieranie, czy zużycie. Zatem można śmiało powiedzieć, że zawory kulowe to rozwiązania, które mogą dobrze sprawdzać się w powierzonych zadaniach i to przez bardzo długi czas. W szczególności polecane są do instalacji odsiarczania spalin, produkcji sody itp.
Zawór elektromagnetyczny
W ofercie profesjonalnego dystrybutora nie mogło też zabraknąć zaworu elektromagnetycznego, nazywanego również elektrozaworem. Ten rodzaj zaworu służy do odcinania lub sterowania przepływem mediów gazowych lub ciekłych. Jak dokładnie pracuje zawór elektromagnetyczny? Okazuje się, że do otwierania lub zamykania zaworu wykorzystuje siłę elektromagnesu i to właśnie w ten sposób można sterowaniem natężeniami mediów. Środek do sterowania zawsze oddzielany jest fizycznie od układu sterowania.
Z racji swojej budowy zawory elektromagnetyczne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, przemyśle wytwórczym ropy naftowej, czy nawet w przemyśle gazowym. Nie sposób pominąć elektrowni, instalacji ogrzewania, klimatyzacji, czy nawet odprowadzania spalin w pojazdach. Do tego warto też wspomnieć o przemyśle spożywczym, czy przemyśle ochrony środowiska.
Zawór grzybkowy
Do tego warto też wspomnieć o zaworze grzybkowym, który ma unikalną konstrukcję. To właśnie ona sprawia, że zawór ten pozwala na regulację przepływu płynu lub jej odcinanie. Cała konstrukcja zaworu grzybkowego składa się z korpusu z gniazdem przylgowym, ruchomego trzpienia, dławnicy uszczelniającej korpus oraz zamknięcia w formie grzybka. Dlatego można wywnioskować, że temu zawór grzybkowy zawdzięcza swoją nazwę.
Nie sposób pominąć również tego, że mamy do czynienia z elementem, który produkowany jest tylko z jakościowych i solidnych surowców. Dzięki temu zawór grzybkowy znajduje zastosowanie w wielu różnych segmentach rynku, w tym na przykład w instalacjach wydobycia ropy naftowej, czy nawet w energetyce. Bardzo często tego typu zawory wykorzystywane są też w rurociągach chemicznych sieci gazowych, a nawet w rafineriach, ale to nas nie powinno dziwić, ponieważ wyróżnia je wysoka szczelność, czy możliwość pracy nawet w bardzo wymagających warunkach.
Zawór podciśnienia
Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że w ofercie najlepszego dystrybutora czeka też zawór podciśnienia. To element, który służy do sterowania turbiną. Jego zadaniem jest automatyczne ograniczanie maksymalnego doładowania jednostki napędowej. Można zatem stwierdzić, że zawór podciśnienia jest w stanie dobroczynnie wpłynąć na żywotność oraz wydajność turbiny. Oczywiście tego typu rozwiązania produkowane są tylko z jakościowych surowców, ponieważ tylko takie są w stanie sprawdzić się w powierzonych im zadaniach.