Wiele osób zastanawia się, czy warto nabyć uszkodzony samochód ze Stanów Zjednoczonych. My sądzimy, że zdecydowanie warto! Jednak trzeba pamiętać o paru aspektach, aby taka inwestycja się opłacała. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.
Jak bardzo uszkodzony jest samochód ze Stanów Zjednoczonych?
Amerykański rynek motoryzacyjny należy do jednych z największych rynków na świecie. Rynek ten składa się z pojazdów o zróżnicowanym poziomie eksploatacji. Część pojazdów, które można sprowadzić, brała udział zarówno w małych stłuczkach, jak i poważnych wypadkach. Część aut jest już nie do odratowania, dlatego będąc inwestorem, trzeba umiejętnie wybrać auto, aby „nie utopić” swoich pieniędzy. Najbardziej opłacalne pojazdy to te, które mają na swoim koncie małe kolizje. Z perspektywy inwestora taki samochód ze stanów jest tanio sprzedawany przez właściciela, a potem może być drożej sprzedawany w Polsce.
Analiza opłacalności nabycia sprowadzonego auta
Uszkodzony samochód ze Stanów Zjednoczonych, aby był inwestycją, należy przed jego nabyciem zrobić analizę opłacalności. Powinna ona opierać się o umiejętnie dobrane kryteria, które umożliwiają odpowiedzieć inwestorowi na pytanie, czy dane auto pozwoli zarobić. Uszkodzone auta z USA powinny być sprawdzane w pierwszej kolejności pod kątem technicznym oraz należy się dowiedzieć, ile będzie kosztować sprowadzenie konkretnego pojazdu. Jeżeli zależy nam na sprawnym sprowadzeniu auta, warto skorzystać z usług pośrednika, który prowadzi działalność bezpośrednio w USA.
Koszty, a samochód ze Stanów Zjednoczonych
Sprowadzając samochód ze Stanów Zjednoczonych, trzeba wziąć pod uwagę szczególnie koszty, ponieważ samo kupno pojazdu to nie wszystko. Nabywca musi zapłacić podatek VAT czy akcyzę. Pojęcie kosztów należy rozpatrywać szerzej, ponieważ uszkodzone auta z USA trzeba będzie naprawić i dostosować do europejskich przepisów drogowych. Jeżeli auto wymaga drobnych poprawek koszty samych napraw, nie powinny przekroczyć 1500 zł.