Auta ze Stanów licytacje – jak wygląda zakup auta na licytacji?

Aukcje samochodowe to świetny sposób na zakup samochodu za dosłownie ułamek jego pierwotnej ceny. Dają kupującym możliwość zdobycia rzadkich i wysokiej klasy auta ze stanów licytacje, które w innym przypadku trudno byłoby kupić. Wiele dealerów samochodowych wykorzystuje również aukcje samochodowe jako sposób na uporządkowanie zapasów i generowanie przychodów przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Istnieje wiele auta ze stanów licytacje, z których możesz wybierać, a większość z nich ma naprawdę dobre oferty, które pozwolą Ci zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta ze stanów? Jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA

Auta ze Stanów licytacje – kto może wziąć udział w licytacji? 

Z aukcji samochodowych mogą korzystać osoby, które chcą sprzedać swoje samochody bez pośrednictwa dealera lub te, które chcą kupić tanie samochody i odsprzedać je później po wyższej cenie. Z zagranicznych aukcji również może skorzystać każdy kto posiada odpowiednią ilość gotówki, ale istnieje pewne ryzyko dla osób, które nie znają języka chociażby na poziomie podstawowym. Bariera komunikacyjna może prowadzić do wielu problemów, które mogą zakończyć się utratą pieniędzy i brakiem zakupionego towaru. Jeśli więc chciałbyś kupić auto ze stanów na licytacji, ale nie czujesz się na siłach, żeby zająć się tym na własną rękę, skorzystaj z usług firm pośredniczących w transakcji. Firmy sprowadzające auta z USA zajmują się skompletowaniem niezbędnych dokumentów, dodatkowymi opłatami oraz transportem zakupionego pojazdu do naszego kraju. Oczywiście ich usługi są dodatkowo płatne, choć dla wielu klientów okazały się bezcenne. 

Auta ze Stanów – jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA? 

Każdego roku wzrasta koszt sprowadzenia samochodu ze stanów na tereny zagraniczne. Wynika to z rosnącego kursu walutowego i podatków importowych. Istnieją również inne ukryte koszty, które należy wziąć pod uwagę przed sprowadzeniem samochodu z USA. Dodatkowe koszty, o których mowa powyżej, nie są ściśle określone. Opłaty dodatkowe to przede wszystkim opłata celna, akcyza i opłata za transport pojazdu (drogą wodną i lądową). Do dodatkowych kosztów zalicza się również prowizję, która pobierana jest przez firmę pośredniczącą w transakcji zakupu i sprowadzenia pojazdu.