Blaty kuchenne na wieki

Blaty kuchenne stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. To właśnie na nich odbywa się większość prac a ich duże powierzchnie mają jeszcze większy wpływ na wizerunek całej kuchni. Czym kierować się przy wyborze blatów kuchennych?

Blaty kuchenne powinny być przede wszystkim praktyczne. Na to uwagę zwracają ci, którzy lubią gotować i dużo czasu spędzają w kuchni. Wszyscy pozostali nie są też obojętni wobec urody samych blatów kuchennych. Jak się okazuje, praktyczne i piękne jednocześnie są właśnie te blaty kuchenne wykonane z kamienia. Niestety jednocześnie uchodzą one za stosunkowo drogie. Trudno jednak oczekiwać, że blat kuchenny z marmuru czy z granitu będzie w cenie zbliżonej do blatu wykonanego z odpadków stolarskich i pokrytego sztucznym tworzywem PCV. I tak samo w drugą stronę, trudno spodziewać się by wykonany z wiórów blat kuchenny wytrzymał w naszej kuchni tak długo, jak blat z litego drewna, o takim wykonanym z kamienia nawet już nie wspominając.

Blaty kuchenne z kamienia przetrzymają niejedno

Takie właśnie, zamawiane u kamieniarza blaty charakteryzują się właśnie najdłuższą trwałością. Wszystko dlatego, że kamień jest odporny na działanie wody, a także nie wchodzi w reakcję z wieloma innymi używanymi w kuchni substancjami chemicznymi. Blaty kuchenne z kamienia można czyścić nawet najbardziej żrącymi substancjami. Nie ulegną też odkształceniom ani żadnym przebarwieniom, nawet jeśli postawimy na nich ciężkie gorące, ledwo zdjęte z gazu, garnki.
Wszystko to sprawia, że przy wyborze blatów kuchennych warto przekalkulować, którego zakup będzie faktycznie opcją bardziej rozsądną, także finansowo. Czy lepszy tani blat, ale taki który posłuży nam raptem kilka lat, czy rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup droższego, ale za to bardzo estetycznego i długowiecznego blatu kuchennego wykonanego z granitu lub marmuru. Wybór należy do Państwa, ale warto pamiętać, że przebywanie w kuchni powinno również sprawiać radość. Teraz wybór wydaje się jeszcze prostszy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*