Badania wody wykonywane są na indywidualne zlecenie, na zlecenie firm, instytucji państwowych, różnych przedsiębiorstw. Wodę badają osoby, które od dawna nie korzystały ze studni, placówki zdrowia, zakłady produkcyjne, przedsiębiorstwa wodociągowe.
Cena zależy od rodzaju badania. Takie badanie można zrobić zarówno w sanepidzie, jak i firmie, która wykonuje tego typu analizy.
Co wpływa na koszt badania?
Czynników, które mają wpływ na koszt badania jest wiele. Jeśli chcesz wykonać badanie w sanepidzie, to najlepiej wyszukać w sieci badanie wody sanepid cennik. Jak ustalane są ceny badania?
Znaczenie ma pochodzenie wody, może to być woda ze studni, wodociągowa albo basenowa, albo ścieki. Cena badania zależy między innymi od rodzaju wody.
Zakres badań to kolejny element kształtujący cenę. Można wykonać podstawowe badanie wody bądź wybrać pakiet rozszerzony. Inną opcja jest badanie wody pod względem występowania jednego z pierwiastków.
Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła badanie wody sanepid cennik bez problemu znajdziesz koszt badania w podziale na różne typy wody.
Cena z cennika to nie wszystko
Woda musi znaleźć się w specjalnym pojemniku do badania. Jeśli samodzielnie zamierzasz pobrać wodę do badania, to konieczna jest termopaczka. W jej środku znajdziesz szczegółową instrukcję, w jaki sposób pobrać właściwie wodę do badania. Kolejna kwestia, czy dostarczysz ją osobiście, czy nadasz kurierem? Jeśli nie chcesz samodzielnie pobierać wody, to jest też opcja skorzystania z pomocy pracownika firmy, która zajmuje się analizą wody. Wtedy specjalista przyjeżdża, pobiera próbkę i zabiera ją do laboratorium.
Ile kosztuje badanie wody w sanepidzie?
Biorąc za przykład badanie wody ze studni przydomowej, koszt bakteriologii podstawowej to zwykle wydatek rzędu ponad 200 zł. Przyglądając się ofercie badanie wody sanepid cennik, to jest w niej kilka pakietów dla każdego rodzaju wody. Natomiast w firmach można wykonać pojedyncze badanie, ceny zaczynają od kilku złotych.
Wyniki badań są porównywane z wymaganiami, które zawarte są w Rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia z 2007 roku.