Majster But – naprawa butów z szewską pasją

Zawód szewca był niegdyś niezwykle popularny, a dziś powoli odchodzi w zapomnienie. Dlaczego? Wabieni wizją kupienia taniej pary nowych butów nie staramy się odnawiać tych używanych, lecz od razu pędzimy do sklepu, by nabyć kolejną parę. Wiele sieciówek oferuje również zwrot lub wymianę do 30 dni od daty zakupu, a markowe buty objęte są kilkumiesięczną lub nawet kilkuletnią gwarancją. Nie oznacza to jednak, że zawód szewca stał się zbędny – wręcz przeciwnie! Oprócz tanich butów z sieciówek mamy jeszcze dobrej jakości obuwie, które jest wygodne i może posłużyć nam przez wiele lat. Stan butów zależy od tego, jak o nie dbamy i jak często w nich chodzimy, a po upływie okresu gwarancji musimy radzić sobie sami. Wtedy właśnie z pomocą może przyjść fachowiec, czyli szewc, który potrafi przedłużyć żywotność każdego buta.

Dobry szewc – Poznań

Mimo iż szewców jest coraz mniej, rodzinne firmy mają się świetnie, oferując swoim klientom kilka usług w jednym miejscu. Jedną z takich firm jest Majster But, rodzinne przedsiębiorstwo działające od ponad pięćdziesięciu lat i oferujące swoim klientom usługi szewskie oraz zegarmistrzowskie, a także zajmujące się dorabianiem kluczy i sprzedawaniem akcesoriów. Założyciele Majster But wpadli na świetny pomysł i otworzyli aż sześć punktów usługowo-handlowych na terenie całego Poznania – dzięki temu nie musisz jechać przez pół miasta, by naprawić buty, lecz wybierasz punkt najbliższy Twojej lokalizacji. Gdzie znajdziemy poznańskie punkty Majster But?

Punkty usługowo-handlowe Majster But

Majster But otworzył już sześć punktów usługowo-handlowych, w których pracuje szewc. Poznań to duże miasto, dlatego właściciele Majster But zadbali o to, by znaleźć się jak najbliżej wszystkich poznaniaków. Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Gwarnej 11, czyli tuż obok słynnego poznańskiego Okrąglaka. Jest to lokalizacja, z której chętnie korzystają osoby zamieszkujące centrum, jednak mieszkańcy innych dzielnic mogą mieć kłopoty z dotarciem do tego miejsca. Specjalnie dla nich otwarto pozostałe punkty usługowo-handlowe Majster But, które znajdują się w galeriach handlowych. Możesz więc oddać buty do naprawy przy okazji robienia zakupów – czy można wyobrazić sobie coś wygodniejszego? Punkty Majster But znajdziesz w Galerii Malta (ul. Baraniaka 8), Galerii Panorama (ul. Górecka 30), King Cross Marcelin (ul. Bukowska 156), Kupcu Poznańskim (ul. Wiosny Ludów 2) oraz przy ulicy Półwiejskiej 39 (naprzeciwko Starego Browaru).

Jakie usługi szewskie znajdziemy w ofercie Majster But?

W ofercie poznańskiej firmy znajduje się szeroko pojęta naprawa obuwia. Poznań to miasto, w którym swoje siedziby ma wiele sklepów obuwniczych, dlatego dobre usługi szewskie są szczególnie w cenie. Majster But działa od 1958 roku i korzysta z samodzielnie zaprojektowanego sprzętu szewskiego, dzięki czemu znacznie wyróżnia się na tle konkurencji, oferując naprawę obuwia w duchu tradycji i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. W zależności od rodzaju uszkodzenia Majster But naprawia buty na miejscu lub w ciągu kilku godzin/dni. Poznański szewc zajmuje się wymianą fleków w obuwiu damskim i męskim, zelowaniem podeszew skórzanych i gumowych, wymianą obcasów i stalek, rozciąganiem obuwia na długość i szerokość, poszerzaniem obuwia na podbiciu, modelowaniem obuwia pod haluksy, szyciem ręcznym i maszynowym, wszywaniem i wymianą zamków w kozakach, zwężaniem, poszerzaniem i skracaniem cholewek kozaków, profilowaniem nowych podeszew (również ortopedycznych), a także klejeniem przy wykorzystaniu różnych technik szewskich. Doświadczenie, wiedza i (szewska) pasja sprawiają, że Majster But jest w stanie poradzić sobie nawet z największymi wyzwaniami. Szczegółowy cennik usług znajduje się na stronie www.majsterbut.pl/oferta/szewc/.

Akcesoria obuwnicze

Oprócz naprawy butów Majster But zajmuje się również sprzedażą akcesoriów obuwniczych, takich jak wkładki, pasty i sznurowadła. W ofercie wkładek do butów znajdują się wkładki tradycyjne skórzane, sportowe, ortopedyczne, żelowe i antybakteryjne, a także podpiętki, zapiętki oraz półwkładki. Majster But zapewnia również szeroki wybór neutralizujących nieprzyjemne zapachy dezodorantów do stóp i butów. Poza tym we wszystkich punktach usługowo-handlowych Majster But możesz kupić impregnaty, pasty, kremy i balsamy do butów, skór oraz galanterii skórzanej pochodzące od takich producentów jak m.in. Shapir, Kaps oraz Bama. W punktach Majster But możesz również nabyć profesjonalne akcesoria do czyszczenia, takie jak szczotki, mazaki i polerki. Co więcej, znajdziesz tam również wytrzymałe sznurowadła bawełniane i trekkingowe o różnych długościach. Fachowiec z Majster But doradzi najlepszy wybór i zapozna Cię z instrukcją obsługi danego produktu.

Motto Majster But brzmi: „Pewność na każdym kroku”. Mówi ono wszystko o misji poznańskich szewców, którzy pragną sprawić, byśmy w naprawionych przez nich butach czuli się pewnie, wygodnie i lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Zanim więc z żalem pożegnasz ukochane buty, udaj się do punktu Majster But i przedłuż ich żywotność.