O czym rozmawiać z taksówkarzem?

Większość Polaków z usług taksówkarzy korzysta rzadko. Spóźnienie do pracy, powrót z imprezy, dojazd na lotnisko – to najczęstsze powody wzywania taksówek. W przeciwieństwie do transportu komunikacją miejską, gdzie kupujemy bilet i zajmujemy się swoimi sprawami, w taksówce może zapanować niezręczna cisza, którą najczęściej przerywa taksówkarz. Niektórzy właśnie z tego powodu nie lubią korzystać z taxi, inni zaszywają się w telefonie lub czytają książkę. O czym najczęściej mówią kierowcy taxi?

Zapowiada się naprawdę ładny dzień…

Jeśli nie wiesz, o czym mówić, mów o pogodzie. To chyba najpopularniejszy temat wśród Polaków, który chętnie wykorzystują kierowcy taxi. Podczas upałów można ponarzekać na rozgrzany asfalt, podczas mrozu na oblodzoną nawierzchnię. Rozmowy w taksówkach bardzo często zaczynają się właśnie w ten sposób. Taksówkarz też człowiek i na co dzień zmaga się z najróżniejszymi warunkami atmosferycznymi. Warto więc podczas krótkiej drogi porozmawiać przez chwilę o pogodzie, by rozluźnić atmosferę.

Polityka, polityka, polityka…

Jeśli trafimy na starszego taksówkarza, który ma włączone radio, możemy być pewni, że z jego strony padnie komentarz dotyczący aktualnych spraw politycznych (szczególnie jeśli akurat trafiliśmy na wiadomości). Taka rozmowa może być ryzykowna, gdyż taksówkarz nie wie, jakie są nasze przekonania polityczne. Nawet jeśli nie zgadzamy się z wypowiadanymi pod adresem polityków obelgami, warto zachować to dla siebie i nie wdawać się w kłótnię, cierpliwie czekając na zbliżający się koniec podróży.

Życie osobiste

Chyba nikt nie lubi być pytany przez obcych o życie osobiste. „Dokąd pani leci?”, „A mąż panią puścił?”, „Nieźle się zabalowało” – zdarza się, że taksówkarze są ciekawscy i niekulturalni. Warto jednak pamiętać, że wcale nie musimy wdawać się z nimi w dyskusję, gdyż najważniejsze jest, aby bezpiecznie dowieźli nas na miejsce. Aby uniknąć dociekliwych lub niegrzecznych pytań, warto korzystać z usług sprawdzonej firmy lub ulubionego taksówkarza, którego numer mamy w komórce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*