Oświetlenie współgrające z wystrojem wnętrza

Żyrandole, jakie mamy dostępne w swojej ofercie, to nie tylko praktyczne oświetlenie, ale również piękna dekoracja wnętrza. Chcąc coś zmienić w wystroju salonu czy sypialni, wcale nie trzeba wydawać fortuny i przeprowadzać domowej rewolucji. Wystarczy wymienić dodatki oraz oświetlenie, aby pomieszczenie nabrało zupełnie nowego charakteru.

Żyrandol do pokoju może być w stylu klasycznym, nowoczesnym, glamour lub retro. Najważniejsze żeby pasował do pozostałych elementów aranżacji, z którą będzie tworzył idealną całość. 

Pomieszczenie, które pełni rolę salonu jest reprezentacyjną częścią mieszkania, w której zazwyczaj przyjmujemy gości, dlatego dobrym pomysłem będzie zakup żyrandola bardziej efektownego niż do pozostałych wnętrz. Jeżeli dokupimy do niego lampę podłogową z tej samej kolekcji, to efekt będzie powalający.

Im większe pomieszczenie, tym żyrandol do pokoju powinien być większy, z kilkoma żarówkami zamiast jednej. Tylko w ten sposób uda nam się dobrze oświetlić salon, aby panowała w nim odpowiednia jasność. Nie warto jednak przesadzać z rozmiarem żyrandola w przypadku niewielkich wnętrz, ponieważ pomniejszy on optycznie wnętrze i będzie sprawiał wrażenie przytłaczającego. 

Żyrandol do pokoju dziecięcego

Wybierając oświetlenie do pokoju dziecięcego musimy brać pod uwagę funkcjonalność, potrzeby dziecka oraz jego gust. W sprzedaży dostępne są ciekawe żyrandole, produkowane z myślą o konkretnej płci – inne dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Choć możemy też wybrać uniwersalny żyrandol do pokoju dziecka, który nie będzie bajkowy, a też będzie się pięknie prezentował i pasował do pokoiku malucha. Istotne jest to, aby do dziecięcego żyrandola zastosować żarówkę o ciepłej barwie, która sprawi, że wnętrze będzie cieplejsze i przytulniejsze.

W przypadku, gdy pokój dziecka jest duży, zdecydujmy się na kilka źródeł światła. Dzięki temu zapewnimy maluchowi komfort podczas zabawy, w miejscu, gdzie się uczy i odrabia lekcje, jak również tam, gdzie odpoczywa. I pamiętajmy o różnej sile natężenia światła. Jedno musi być mocne, a drugie nastrojowe i sprzyjające relaksowi. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*