Soczewki JZO Izoplast – wygodna ochrona przed światłem niebieskim

W dzisiejszych czasach, trudno jest uniknąć kontaktu naszych oczu z wysokoenergetycznym światłem niebieskim. Emitowane przez wyświetlacze smartfonów, telewizory, tablety czy też ekrany komputerów, powoduje ono wysuszanie się oka, zmęczenie oraz zaburzenie ostrości widzenia. I chociaż światło to jest również obecne w naturze, wykazując nawet pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, zbyt długie wpatrywanie się w nie może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia wzroku. Z tego też powodu, coraz więcej osób, spędzających przed ekranem kilka godzin dziennie, decyduje się na zakup specjalistycznych soczewek. Do najskuteczniejszych opcji na rynku należą obecnie szkła JZO Izoplast, na których skupimy się w niniejszym artykule.

 

Efektywność soczewek Izoplast

 

Cechą szczególną szkieł okularowych z tej serii jest obecność zintegrowanej powłoki Ideal Max Blue UV. To właśnie dzięki niej, soczewki Izoplast powstrzymują światło niebieskie przed negatywnym oddziaływaniem na oczy korzystającej z nich osoby. Dodatkowym atutem jest tu również powstrzymywanie przez nie promieni ultrafioletowych, mogących odbijać się od soczewek. Powłoka ochronna, wykorzystana w szkłach tego typu, odznacza się jednocześnie indeksem E-SPF 25. Stanowi on świadectwo, że elementy te powstrzymują promienie UV nawet o 25 razy skuteczniej, niż w przypadku konwencjonalnych szkieł okularowych.

Soczewki Izoplast to także wysoka jakość wykonania, będąca znakiem rozpoznawczym produktów marki JZO. Modele te są bowiem aż o 30 procent cieńsze i 7 razy bardziej wytrzymałe, niż budżetowe soczewki. Dzięki temu, prawdopodobieństwo ich stłuczenia jest niewielkie, zaś cienka forma sprawia, że bez problemu dopasujemy je do modnych, minimalistycznych oprawek. Oryginalne soczewki z tej niezawodnej serii znajdziemy w specjalistycznych, renomowanych sklepach, takich jak chociażby polski E-Okularnicy.