Sypialnia – miejsce nie tylko do spania

Nie każdy może sobie pozwolić na sypialnię, która służy wyłącznie do spania. Zwykle musimy w niej zmieścić – poza łóżkiem – wiele praktycznych sprzętów. Szczególnie potrzebne są meble służące do przechowywania, w których można ukryć wiele przydatnych przedmiotów. 

Sposób na oszczędność miejsca

W sypialni powinno znaleźć się miejsce na szafę albo przynajmniej pojemną komodę. Pościel, i wiele innych rzeczy, można jednak przechowywać tak, by nie zabierać cennego miejsca w pokoju. Do małej sypialni warto zdecydować się na  łóżko sypialniane z pojemnikiem – szczególnie praktyczne jest to otwierane do góry, bo wysuwany pojemnik mógłby się nie zmieścić w małej sypialni. Takie praktyczne wykorzystanie miejsca to rozwiązanie, które trudno przecenić. Zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu warto mieć meble wielofunkcyjne, dzięki którym łatwiej nam będzie zachować porządek i nie zagracimy przestrzeni. Pojemnik w żaden sposób nie wpływa na komfort spania, ani nie odbiera łóżku urody – mogą być w niego wyposażone nawet najbardziej eleganckie i luksusowe modele łóżek. 

Zagłówki robią wrażenie

Zarówno duże łóżka dwuosobowe,  jak i przeznaczone dla jednej osoby, mogą mieć pojemnik, w którym ukryjemy pościel, ale także sprzęt sportowy, ubrania czy zabawki. Pojedyncze  łóżko 140×200 z pojemnikiem pozwoli komfortowo wypocząć dwóm osobom, ale jeżeli metraż sypialni na to pozwala, możemy je ustawić także w pokoju dziecka, nastolatka czy seniora. Łóżka tapicerowane to meble, które pasują do wnętrz niemal w każdym stylu. Mogą prezentować się bardzo elegancko i wytwornie. Duże wrażenie robią zagłówki – zwłaszcza pikowane, które nawiązują do pałacowych wnętrz. Łóżka tapicerowane mogą też mieć nowoczesną formę i doskonale sprawdzać się we wnętrzach minimalistycznych. Duży wybór tkanin obiciowych wykorzystywanych do produkcji tego rodzaju łóżek, sprawia, że dostępne są one w bardzo wielu wzorach. Wyposażone w solidne drewniane ramy i dobrej jakości materac takie łóżko może nam służyć przez wiele lat i nie tracić nic ze swojej funkcjonalności i urody.