Szerokie możliwości zegarmistrzów

Zegarki już dawno przestały być tylko urządzeniami wskazującymi godzinę. Od lat różnorodne marki rozwijają swoje oferty, zaskakując klientów coraz bardziej śmiałymi rozwiązaniami. Produkty zaczęły pełnić dodatkowe funkcje, można je nosić w różnych warunkach, a do tego wszystkiego dochodzą coraz śmielsze propozycje związane z formą, czyli kształtem lub wielkością.

Na tarczy już nie tylko godzina i data

Sama tarcza jest obecnie elementem, który przestał służyć wyłącznie do kontrolowania godziny albo sprawdzania, jaki jest dzień tygodnia. Także datownik stał się jedną z wielu funkcji, jakie pojawiają się na tarczy. Dodatkowo może być zdecydowanie więcej. Wystarczy spojrzeć na propozycje od marki Frederique Constant. Na zegarkach tego producenta oczywiście pojawiają się wskazania daty czy dnia tygodnia. Oprócz tego jednak tarczę uzupełniają inne elementy. Jednym z nich jest chociażby pokazywanie fazy księżyca. Zgadza się, nawet tego typu informację można znaleźć na czasomierzu. Poza tym do wyboru są modele prezentujące serce zegarka, czyli fragment tarczy jest otwarty na mechanizm, jaki znajduje się wewnątrz. Dzięki temu można podziwiać pracę różnych elementów i podziwiać zegarmistrzowski kunszt producenta. Wielbicielom szyku bez wątpienia do gustu przypadnie zegarek z tarczą wypełnioną grafiką pełną gwiazd oraz uzupełniony prawdziwymi diamentami.

Nowoczesność i klasyka

Elegancja albo skromność, szyk lub uniwersalizm – w przypadku czasomierzy możliwości wyboru nie brakuje. To samo dotyczy charakteru produktu. W przypadku wspomnianej szwajcarskiej firmy do wyboru są między innymi zegarki stylizowane na starodawne, czyli na przykład w wersji vintage. Dostępne są również modele w stylu Art Deco. To jednak nie wszystko. Wielbiciele nowoczesności też znajdą coś dla siebie. Mowa chociażby o smartwatchach, które można łączyć z telefonem. Ich wygląd wcale nie przypomina innych nowoczesnych inteligentnych czasomierzy. Bardziej podobne są do klasyków, a zatem w jednym modelu jest szansa połączyć tradycję z nowoczesnością.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*