Układanie parkietu w Katowicach

Parkiet drewniany od wielu stuleci cieszy się niegasnącą popularnością. Nie szkodzi mu nawet rosnąca konkurencja ze strony paneli podłogowych, które nie przekonują do siebie zwolenników piękna naturalnego drewna. Nasza firma oferuje swoim Klientom nie tylko wysokiej jakości parkiety i bruk drewniany, ale również profesjonalne usługi parkieciarskie. Katowice są miastem, w którym mamy swoją siedzibę.

Podłogi drewniane – czy warto?

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że podłogi drewniane sprawdzają się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego aranżacji. Stają się ozdobą nowoczesnego pomieszczenia i dopełnieniem dla rustykalnej kuchni, czy prowansalskiej sypialni.

Walory estetyczne parkietu są oczywiste, jednak by z czasem nie stracić uroku drewna warto zainwestować w profesjonalne układanie parkietu. Katowice cieszą się szeroką ofertą tego typu usług.

Jak wybrać parkiet na lata? Usługi parkieciarskie. Katowice

O tym, czy podłogi drewniane będą cieszyły nas przez długie lata decyduje między innymi gatunek drewna, z którego zostały wykonane. Tradycyjny parkiet jest najczęściej wykonany z rodzimych gatunków drewna. Dąb, jesion, buk czy brzoza to najpopularniejsze drewno na deszczułki. Rzadziej spotkamy egzotyczne odmiany, na przykład drewno jatoba, merbau, doussie, teczynę, czy drewno sucupira.

Wybierając drewniany parkiet musimy wziąć pod uwagę warunki, w których będzie użytkowany oraz ewentualne zalecenia producenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku parkietu układanego na ogrzewanej podłodze oraz w wilgotnych pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy łazienka.

Wybierając rodzaj drewna parkietowego warto poradzić się specjalisty i dokładnie określić przeznaczenie parkietu oraz warunki jego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem będą usługi parkieciarskie. Katowice są miastem, w którym bez problemu znajdziemy tego typu ofertę.

Układanie parkietu. Katowice

Jeżeli decydujemy się na usługi parkieciarskie, Katowice są miastem w którym możliwe jest uzyskanie porady fachowca. Pamiętajmy, że aby zachować kolor drewna oraz uodpornić je na zabrudzenia i stopniowe zużycie należy od samego początku odpowiednio zabezpieczyć podłogę.

Trzeba też wiedzieć, że parkiet drewniany przez cały czas pracuje – w przeciwieństwie na przykład do płytek kamiennych. Wynika to między innymi z właściwości drewna oraz naprężeń działających na podłogę.

Warto zatem od samego początku troszczyć się o podłogę drewnianą. W tym celu należy rozważyć profesjonalne układanie parkietu. Katowice, jak i inne miasta w Polsce, oferują różne sposoby zabezpieczenia podłóg drewnianych.