Usługi lakiernicze w Krakowie

Kolizja, zarysowanie karoserii przez gałęzie podczas silnego wiatru, odnawianie aluminiowym mebli ogrodowych to tylko kilka z usług, które często oferują lakiernie. Na czym polegają usługi lakiernicze i jakie są ich koszty?

Rodzaje usług lakierniczych

Najczęściej wybierane usługi lakiernicze (Kraków) to:

  • malowanie proszkowe;
  • zabezpieczanie przed korozją;
  • usuwanie poprzednich warstw lakieru, np. przed zmianą koloru;
  • renowacja aluminiowych elementów np. balustrad.

Dodatkowymi usługami lakierniczymi bardzo często są także: bikolor, piaskowanie oraz lakierowanie stali.

Usługi dla kierowców

Usługi lakiernicze (Kraków) najczęściej wybierają kierowcy, ponieważ najczęściej lakier samochodowy ulega uszkodzeniom. Lakiernicze naprawy powypadkowe często są wymagające i pod względem samej usługi, i pod względem formalności. Usługę można rozliczyć z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym mamy wykupione OC.

Inną usługą lakierniczą, na którą decydują się kierowcy jest zmiana koloru np. felg czy niektórych elementów karoserii. Często jednak z powodu kosztów kierowcy próbują „ogarnąć” lakierowanie samochodu na własną rękę. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ może sprawić, że oszpecimy karoserię i spowodujemy, że powstaną nieestetyczne plamy lub zacieki na pozostałych elementach karoserii. Co powoduje, że usługi lakiernicze są tak drogie?

Co wpływa na cenę lakierowania samochodu?

Pierwszym czynnikiem bezpośrednio wpływającym na cenę lakierowania jest zakres prac i potrzeba użycia specjalistycznego sprzętu. Kolejne czynniki wpływające na ceny usług lakierniczych (Kraków) to:

  • lokalizacja lakierni;
  • rodzaj powłoki lakierniczej;
  • powierzchnia lakierowania – cała karoseria lub pojedynczy element;
  • przygotowanie powierzchni malowania m.in. oczyszczanie.

Ceny za usługi lakiernika zaczynają się od ok. 50 zł, a kończą na kilku lub kilkunastu tysiącach. Warto pamiętać, że oddanie samochodu od razu w ręce profesjonalisty pozwoli na oszczędności, ponieważ nie trzeba będzie „poprawiać” po samodzielnej próbie lakierowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*