Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – niezastąpione narzędzia do domowych renowacji

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, w przeciwieństwie do swoich zasilanych elektrycznie odpowiedników, odznaczają się znakomitą wygodą użytkowania. Nie dziwi więc fakt, że domowi majsterkowicze coraz częściej zastępują nimi tradycyjne narzędzia. Wszechstronność tych elektronarzędzi pozwala nam bowiem zarówno na montaż półek, jak i proste renowacje na strychu. Brak kabla znacząco ułatwi nam dostęp do nawet najbardziej problematycznych miejsc, zaś szereg nowoczesnych funkcji, dostępnych w solidnych modelach, uczyni pracę szybszą i bezpieczniejszą. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tych nowatorskich elektronarzędzi.

 

O czym powinniśmy wiedzieć, planując zakup wiertarko-wkrętarki?

Modele akumulatorowe posiadają znacznie mniejszą moc oraz moment obrotowy, niż ich tradycyjne odpowiedniki. To właśnie z tego powodu, uznaje się je za przystępną, niedrogą opcję dla osób, które jedynie okazjonalnie muszą sięgać po narzędzia. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, ze względu na swoją lekkość i nieskomplikowaną obsługę, są przy tym znakomitym rozwiązaniem dla początkujących majsterkowiczów. Sprawny silniczek tego typu narzędzi znacząco przewyższa możliwości zwykłego śrubokrętu, zaś skuteczność wiercenia nie ustępuje w żadnym stopniu zwykłym wiertarkom. Warto tu także wspomnieć o samych bateriach. W najskuteczniejszych modelach, na przykład marki Milwaukee, znajdziemy niezwykle trwałe akumulatory litowo-jonowe, umożliwiające długotrwałą pracę, bez konieczności ciągłego ładowania.

 

Przydatne dodatki

Wybierając wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, zwróćmy uwagę na obecność praktycznych funkcji dodatkowych. Dla przykładu, modele marki Milwaukee, dostępne w popularnym sklepie IsTools, oferują nam bezstopniową regulację prędkości silniczka. Wysoki moment utyku sprawia z kolei, że wiertło jest w stanie spenetrować powierzchnie metalowe oraz wykonane z twardego drewna. Na uwagę zasługuje tu również nowoczesny mechanizm kluczykowy, usprawniający proces wymiany bitów oraz wierteł. Dodatkowym atutem jest tu także praktyczna walizka na narzędzie i jego akcesoria, wchodząca w skład zestawu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*