Cargo czy pasażerskie rejsy do Szwecji – jakie wybierać?

Poniższy artykuł jest skierowany do osób, które pierwszy raz chcą zdecydować się na rejs do Szwecji. Rejsy do Szwecji są realizowane promami cargo oraz pasażerskimi. Oba rodzaje transportu morskiego są wykorzystywane w innych celach. Czy się od siebie różnią te dwie opcje?

Pasażerskie rejsy do Szwecji

Rejsy do Szwecji realizowane przez promy pasażerskie ukierunkowane są na przewóz osób oraz za dodatkową opłatą również ich samochodów. Wykup wariantu umożliwiającego przetransportowanie auta jest dokonywany głównie przez osoby wybierające się do Szwecji w celach turystycznych oraz zawodowych. 

Nie da się ukryć, że możliwość przemieszczania się swoim autem, a niewynajmowanym pozwala na oszczędność pieniędzy. Decydując się na rejsy do Szwecji tego typu, podróżujący mogą liczyć na udogodnienia np. kabinę z osobną toaletą czy dostęp do restauracji. Pasażerowie więc mogą umilać sobie czas podczas podróży, która trwa nawet do 18 godzin – w zależności od rodzaju połączenia. 

Towarowe rejsy do Szwecji

Rejsy do Szwecji typu cargo pozwalają na przewóz kierowców wraz z ich samochodami ciężarowymi ważącymi powyżej 3,5 tony. Decydując się na prom tego typu, należy pamiętać, że w gestii pasażerów leży przygotowanie pojazdu do podróży oraz wyposażenie go w specjalne uchwyty. Promy cargo, tak jak i te pasażerskie oferują miłe udogodnienia dla kierowców. Mogą oni liczyć na darmowe posiłki, nocleg w kilkuosobowej kabinie oraz prysznic. Rodzaj udogodnień zależy od charakteru trasy pokonywanej przez dany prom. Z tego względu kierowcy muszą się liczyć na okrojone udogodnienia na promach, które wypływają na krótkie dystanse. 

Towarowe czy pasażerskie rejsy do Szwecji – co wybrać?

To jaki bilet powinniśmy wybrać, zależy od naszych preferencji. Należy mieć jednak na uwadze charakter podróży, ponieważ niewłaściwy wybór może wiązać się nawet z karami finansowymi. Turyści podróżujący z autami osobowymi powinni wybrać promy pasażerskie, natomiast osoby chcące przewieść towar i auto ciężarowe lub ważące powyżej 3,5 tony powinny kupić bilet na cargo. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*