Dlaczego warto wykonać odwierty do pomp ciepła?

ciepła woda

Pompy ciepła, które są na zachodzie Europy jednym z bardziej uznanych sposobów na oszczędności przy ogrzewaniu, stosowane są także coraz częściej w Polsce. Dlaczego już na etapie projektu budynku warto rozważyć odwierty do pomp ciepła?

Zaprojektuj i zleć wykonanie odwiertów

Odwierty wykonuje się na głębokość od trzydziestu do stu metrów, a użytkowany przy tym sprzęt ma dosyć duże gabaryty, więc wykonanie tego typu prac warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem, najlepiej jeszcze na etapie projektowania budynku. Wykonie odwiertów na terenie przylegającym do zamieszkanego już budynku jest również możliwe, jednak trzeba się liczyć z tym, że maszyny wykorzystywane przy tego typu pracach mogą przyczynić się do zniszczenia zieleni na działce. Pompy ciepła pozwalają na oszczędności w ogrzewaniu ciepłej wody w budynku nie tylko do kaloryferów. Są także wykorzystywane przy ogrzewaniu wody użytkowej. Właściwe rozplanowanie czynności, w tym odwierty do pomp ciepła, pozwolą na wykonanie całej instalacji bez przeszkód architektonicznych czy gabarytowych.

Instalacja pompy ciepła – dlaczego warto zainwestować?

Idea ogrzewania wody w budynku nie jest nowa – została już wielokrotnie sprawdzona i z powodzeniem jest stosowana na przykład w krajach skandynawskich. Tam zdecydowana większość nowego budownictwa wykorzystuje pompy ciepła, nie tylko z oczywistych względów ekonomicznych. Wykonane wcześniej odwierty pompy ciepła pozwalają zbudować instalację o wiele bezpieczniejszą i trwałą od tradycyjnych metod ciepłowniczych. Pompy ciepła nie grożą zapłonem czy wybuchem, więc choćby z tego powodu stanowią doskonałą alternatywę innych metod. W polskich warunkach na uwagę zasługuje także perspektywa dofinansowania tej niezwykle ekologicznej instalacji przez lokalną gminę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*