Niezbędny rożek dla niemowlaka

Niemowlęta lubią być ciasno otulone w rożek. Daje im to poczucie bezpieczeństwa i przypomina warunki panujące w brzuchu matki, które znają z ostatnich 9 miesięcy. Dzięki różkowi łatwiej przechodzą adaptację w nowym otoczeniu. Rożek dla niemowlaka dodatkowo ogranicza niekontrolowane ruchy rączek dziecka (tzw. odruch Moro), który może zaburzyć spokojny sen dziecka. Sprawdzi się on też przy złagodzeniu dolegliwości związanych z kolką u maluszka. Rożek jest więc bardzo ważnym elementem wyprawki niemowlaka i warto wiedzieć jak dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie.

Najlepsze zapięcie

Często w sklepach możemy spotkać rożki, które zapinane są na napy lub rzepy. Takie rozwiązanie ogranicza możliwość regulowania stopnia otulenia dziecka. Rożek dla niemowlaka może okazać się zbyt luźny i nie będzie prawidłowo spełniał swoich funkcji. Idealnym rozwiązaniem są rożki wiązane. Mocne wiązanie na kokardkę będzie odpowiednio trwałe i nie pozwoli dziecku na rozkopanie rożka. Jeśli na początku kupimy większy rożek za pomocą wiązań będziemy mogli go z łatwością dostosować do rozmiarów dziecka, dzięki czemu taki rożek będzie rósł razem z naszą pociechą i będzie służył przez długi czas.

Idealny rozmiar

Odpowiednimi wymiarami rożka, które sprawią, że będzie on rósł razem z naszym niemowlakiem, jest wymiar 70 cm na 70. Odpowiednio regulowany wiązaniami będzie idealny się zarówno w pierwszych dniach życia maleństwa, jak i kolejnych miesiącach. Zbyt duży rożek może nie sprawdzić się bezpośrednio po narodzinach. Dlatego najlepiej zdecydować się na optymalne rozwiązanie.

Cztery pory roku w rożku

Rożek dla niemowlaka spełnia swoje zadanie prawidłowo, jeśli szczelnie otula dziecko. Ze względu na to nie może być on zbyt gruby. Warto wybrać rożek o uśrednionej grubości, która doskonale sprawdzi się przez cały rok. W chłodniejsze dni, zwłaszcza zimą oraz wczesną wiosną możemy malucha zabezpieczyć przed zimnem dodatkową kołderką lub kocykiem.

Bezpieczne tkaniny i materiały

Dla każdego rodzica najważniejszą rzeczą jest zdrowie jego dziecka. Należy więc o nie zadbać również poprzez wybór odpowiedniego rożka. Delikatna i podatna na podrażnienia i uczulenia skóra dziecka najlepiej będzie czuła się otulona naturalną tkaniną, która pozwoli skórze prawidłowo oddychać. Najlepiej więc zdecydować się na rożek bawełniany, który będzie delikatny dla skóry dziecka i pozwoli na odpowiednią termoregulację.

Odpowiednim dopełnieniem naturalnej tkaniny, z której uszyty jest rożek, będzie syntetyczne antyalergiczne wypełnienie. Tego rodzaju materiał jest antystatyczny, zapobiega zbieraniu się kurzu i rozwijaniu drobnoustrojów, na które z łatwością może uczulić się niemowlę.

Bezpieczne dla dziecka i środowiska produkty oznaczone są certyfikatem Oeko Tex, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Takie połączenie pozwala też na łatwiejsze utrzymanie rożka w czystości. Spokojnie można prać go w pralce, w temperaturze 30 stopni. Użycie delikatnych środków piorących przeznaczonych dla dzieci zapewni odpowiednią higienę i bezpieczeństwo dla niemowlaka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*