Jak wybrać najlepszą trumnę na ceremonię pogrzebu?

Jak wiadomo, śmierć jest nieodłącznym elementem życia każdego, a dodatkowo niezależnym od czynników. Nieuchronny los człowieka kierowany jest stopniowo ku niej. Mimo wszystko dalej bywa często tematem niechętnie poruszanym i tym samym sprowadzanym do myślenia o nim w swoich ostatnich dniach. Gdy odchodzi najbliższa osoba, konieczne okazuje się zorganizowanie uroczystości pogrzebowych oraz wybór trumny. Trumna drewniana – na co zwrócić uwagę, a także jak wybrać właściwą?

Rodzaje trumien a dostępny katalog 

Najbardziej znanym materiałem, z którego tworzone są trumny, jest drewno. W najczęstszych przypadkach wybierana pozostaje trumna drewniana, z sosny lub dębu. Oczywiście szerokie oferty pozwalają na selekcję wśród innych propozycji, wykonanych z takich materiałów, jak drewno klonowe, jesionowe, mahoniowe, wiśniowe, a nawet orzech.

Kolejnymi popularnymi trumnami są te wykonane z metalu albo fornirowane. Dodatkowo można spotkać rodzaje francuskie i włoskie, które cechują się wyglądem plastiku, ale tak naprawdę stworzone są z drewna. Innym typem mogą być także trumny dziecięce.

Plusy wyboru trumny z prawdziwego drewna

Trumna drewniana jest stworzona z naturalnego surowca, który wyróżnia się neutralnością względem środowiska przyrodniczego. Użycie tego materiału skutkuje brakiem pozostawienia po sobie większych śladów. To nie jest jedyna zaleta wyboru takiej trumny. Prawdziwe drewno jest w dużej mierze wytrzymałe. Choć wszystko zależy od jego gatunku, mimo to drewniane trumny są uważane za bardzo solidne. Dębowa trumna to największy gwarant poziomu trwałości.

Trumna drewniana znana jest ze swoich różnorodnych motywów. Struktura pozwala na tworzenie wielu wzorów, które można dopasować do gustu. W wielu miejscach pojawia się możliwość personalizacji.