Jak wygląda proces szycia garnituru na miarę?

Jak wygląda proces szycia garnituru na miarę?

Mimo że bardzo chętnie kupujemy dużo ubrań w sieciówkach lub też w sklepach stacjonarnych, zlokalizowanych w większych miastach, czy też wokół rynku, coraz więcej osób decyduje się także na wykonanie ubrań na miarę. Nadal bardzo popularne jest właśnie szycie garnituru na miarę, ponieważ dzięki temu można bardzo dokładnie dopasować go do ciała. Jak wiadomo, zakup odpowiedniego garnituru jest dla mężczyzn dosyć kłopotliwy, ponieważ rzadko zdarza się tak, że ta część garderoby jest w sieciówkach dopasowana do gabarytów danego pana. Jak wygląda zatem proces szycia garnituru na miarę? Dlaczego warto się na to zdecydować?

Garnitury na miarę

Szycie takiego garnituru na miarę jest dosyć czasochłonne. Pierwsze spotkanie zawsze odbywa się wraz z klientem. Krawiec pyta osobę, która chce uszyć garnitur o to, jakie ma preferencje. Należy podać rodzaj materiału, jeśli nie wiecie, z jakich tworzyw i tkanin szyje się garnitury to nic, ponieważ krawiec z pewnością doradzi Wam odpowiedni materiał.

Na tym etapie także omawia się oczekiwania klienta. Jeśli wiesz, że chcielibyście, aby Wasz garnitur wyglądał nieco inaczej lub też zależy Wam na doszyciu ciekawych dodatków, od razu o tym wspomnijcie, ułatwi to pracę krawcowi.

Gdzie znaleźć garnitury w Poznaniu?

Kolejnym krokiem szycia tego typu garniturów jest oczywiście stworzenie marynarki na miarę. Jest to jedna z pierwszych przymiarek, a trzeba się przygotować na mniej więcej 4. Marynarka oczywiście nie ma rękawów, jeżeli leży dobrze na kliencie, krawiec doszywa poszczególne części: rękawy, kieszenie. Warto pamiętać, żeby znaleźć takiego krawca, który będzie Wam odpowiadał. Jeśli szukacie szytych na miarę garniturów w Poznaniu, ponieważ jesteście z tego miasta, warto zajrzeć na stronę: www.tailorcrafts.pl, zespół doświadczonych osób zajmujących się szyciem na co dzień z pewnością doradzi Wam, jaki garnitur warto wybrać.

Kolejna przymiarka

Podczas drugiej przymiarki klient ubiera spodnie, a także uszytą już marynarkę. Oczywiście dochodzi także do trzeciego spotkania, gdzie strój już jest praktycznie gotowy, jednak jest to etap poprawek. Jeśli klient zgłosił gdzieś niedociągnięcie lub będzie chcieć coś przeszyć, czy też uszyć inaczej, krawiec umawia się z nim na ostatnią, czwartą przymiarkę.

Warto zdecydować się na szycie garnituru na miarę głównie dlatego, że możemy dopasować ubiór do swoich potrzeb. Panowie najczęściej decydują się na tego typu krok przed własnym ślubem, ponieważ chcą wyglądać elegancko, a także mieć strój dopasowany, jak najlepiej do sylwetki. Warto jednak korzystać z tego typu usług na co dzień, zwłaszcza jeśli szukacie wysokojakościowych garniturów w Poznaniu.