Najskuteczniejszy sposób na usunięcie tatuażu

Niejednokrotnie zdarza się, że nasz tatuaż, zrobiony przed laty, najzwyczajniej w świecie przestaje nam się podobać. Czasem nawiązuje on do utraconej drugiej połówki, a czasem do kapeli, której już nie słuchamy.

Bez względu na powód, każdego roku setki Polaków przeszukują oferty zabiegów medycyny estetycznej, mających na celu usunięcie niechcianych tatuaży z naszej skóry. Niestety, wiele tego typu procedur wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale też nieestetycznymi bliznami, pozostawionymi po zabiegu. Jaki sposób na pozbycie się tatuażu uchodzi więc obecnie za najskuteczniejszy?

Nowatorska technologia Q-Switch

Ponieważ inwazyjne metody, wykorzystujące silne chemikalia, powodują ryzyko zakażeń oraz prowadzą do powstania nieestetycznych śladów na skórze, za najlepszą metodę usuwania tatuaży uchodzi obecnie wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Mowa tu o urządzeniu, znanym jako Alma Harmony XL Pro Q-Switch, usuwającym tusz za pomocą połączonych sił lasera, światła oraz ultradźwięków. Zabiegi medycyny estetycznej tego typu nie naruszają wierzchnich warstw skóry, przenikając zamiast tego do jej najgłębiej położonych partii.

To właśnie tam, fale ultradźwiękowe rozbijają tusz na drobne cząsteczki, które zostają następnie usunięte w sposób naturalny przez nasz organizm. Co więcej, wiązka lasera uderza tylko i wyłącznie w tatuaż, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń pobliskich tkanek. Ze względu na charakter działania urządzenia, stymulowane są także procesy immunologiczne w ciele pacjenta. Ogromnym atutem technologii Q-Switch jest przy tym fakt, że za jej pomocą możliwe jest także usuwanie tatuaży z miejsc delikatnych, takich jak szyja lub okolice oczu.

Kiedy zauważymy widoczne efekty?

Aby efekt końcowy został utrwalony, zabieg medycyny estetycznej musi zostać powtórzony kilka razy. Dokładną ilość określa lekarz specjalista, uwzględniając przy tym czynniki takie, jak rodzaj barwnika tudzież głębokość tatuażu. W większości przypadków, efekt końcowy utrwala się po około sześciu zabiegach, jeśli pacjent usuwa standardowy, czarny tatuaż. Tusze kolorowe wymagają bowiem większej ilości zabiegów. Z każdym kolejnym dniem, tatuaż będzie stawać się coraz mniej widoczny. Skóra poddana zabiegowi goi się około dwóch miesięcy. W międzyczasie, należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, dotyczących jej pielęgnacji.