Odszkodowanie za zalane mieszkanie

Mając własne mieszkanie, trzeba w sposób szczególny o nie dbać, bo dziś jest niesamowicie warte i każda strata, szkoda, może okazać się nad wyraz dotkliwa. Stąd modne stało się wykupowanie ubezpieczenia. W takiej polisie zazwyczaj wyszczególnione są różne sytuacje i zdarzenia, na wypadek których mają być wypłacone pieniądze w ramach odszkodowania. Wśród nich wymienia się również zalanie. 

Kto wypłaci odszkodowanie za zalanie mieszkania?

Zalane mieszkanie to na pewno powód do ubiegania się o odszkodowanie. Tym bardziej, jeśli zalał je sąsiad. Kto w tej sytuacji wypłaci to odszkodowanie? W głównej mierze zależy to od właściciela. Jeśli ma wykupioną polisę, może ubiegać się o odszkodowanie u swojego ubezpieczyciela. Jeżeli natomiast chce, może też ubiegać się o odszkodowanie z polisy sąsiada. Warto dobrze tę sprawę przemyśleć, aby jak najwięcej na tym zyskać, najlepiej wyjść z sytuacji. Warto w tej sprawie poradzić się agenta ubezpieczeniowego. 

Ile wynosi odszkodowanie za zalane mieszkanie?

W internecie często spotyka się zapytania typu – ile dostaliście odszkodowania za zalanie? Niektórzy nie są zadowoleni z wysokości odszkodowania. Są osoby, które wręcz nie dowierzają, że otrzymały tak bardzo mało. W zasadzie nie ma co się temu dziwić, ponieważ wypłacane pieniądze w ramach odszkodowania zazwyczaj są nie do końca satysfakcjonujące. Kwota zależy w głównej mierze od poniesionych strat. Dlatego każdy może otrzymać zupełnie inną sumę. Nie ma więc co się do kogo przyrównywać, tym bardziej że pod uwagę trzeba też wziąć firmę, w której wykupiona jest polisa. Każdy ubezpieczyciel w konkretnej sytuacji zaproponowałby zapewne inną kwotę. 

Pomimo iż odszkodowanie wypłacone za zalane mieszkanie nie zawsze jest satysfakcjonujące, warto je mieć. Tym bardziej na tę polisę powinni decydować się ci, którzy mieszkają w bloku. Aktualnie ubezpieczenie nieruchomości o takich i innych zdarzeń oferują wszystkie firmy specjalizujące się w ubezpieczeniach. Dlatego pozostaje jedynie wybrać konkretną ofertę i regularnie opłacać składki.