System podatkowy w Norwegii

Stopa życia i status społeczny bardzo szybko się zmieniają, aby rzeczywiście móc żyć godnie, należy zarabiać nieco pieniędzy. Osoby, które decydują się na wybudowanie domu w Polsce, bardzo często nie mają pieniędzy na to  aby zacząć budowę, zwłaszcza jeśli decydują się na pracę wyłącznie w Polsce. Dlatego tak dużo osób decyduje się na to, aby wybrać się do innego państwa. Najczęściej w obecnych czasach decyzja pada na Norwegię, ponieważ tam można znaleźć naprawdę ciekawe oferty pracy. Warto jednak pamiętać, że podejmując się legalnej pracy w Norwegii, należy również rozliczać podatek. Jakie są stawki podatkowe w Norwegii? W jaki sposób należy się rozliczać? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Stawki podatkowe w Norwegii 

Co ciekawe  stawki podatkowe w Norwegii są dosyć podobne  jak w Polsce. Jeśli chodzi o podatki, podatnicy mają podobnie, jak w Polsce możliwość rozliczenia się do końca kwietnia. Przed złożeniem deklaracji warto zdecydować się na sprawdzenie różnych ulg i odliczeń, ponieważ w przypadku Norwegii można rzeczywiście odliczyć sporo różnych rzeczy  nie tak jak w Polsce. Vhoć podatek w Norwegii może być naliczony wyższy, od tego niż w Polsce, Norwegia oferuje naprawdę sporo różnych świadczeń, dzięki temu stawki podatkowe w Norwegii stają się nieco niższe. 

Ile wynoszą zatem stawki podatkowe w Norwegii? W wielu krajach, takich jak na przykład Norwegia  podatki obliczane są z uwzględnieniem różnych progów podatkowych. Po ich przekroczeniu podatnik jest zobowiązany do zapłaty wyższej kwoty podatku, jednak w Polsce również można tego typu progi spotkać. Są to zazwyczaj dwa progi. Natomiast w Norwegii są aż cztery progi. Pierwszy próg wynosi 1,9%, a czwarty ostatni aż 16,2%. 

Chcąc rozliczyć podatek prawidłowo mieszkając w Norwegii, a także rozliczyć się według obowiązujących stawek podatkowych w Norwegii, warto skorzystać z polecanego biura rozliczeń. Szczególnie Polecamy usługi biura ATS  gdzie osoby zatrudnione na stanowiskach  zajmują się tą pracą od wielu lat, dzięki temu dysponują niezbędnym doświadczeniem.