Uszczelnianie taśmą kominową

Odpowiednie zabezpieczenie kominów, wykuszy i okien dachowych to obowiązkowy element każdej inwestycji budowlanej. Uniknięcie wnikania tam wszelkiego rodzaju wilgoci oraz kurzu, a przy tym zastosowanie materiału odpornego na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych to podstawowe wymagania, jakie stawia każdy inwestor. Pomoże w tym zdecydowanie uszczelnianie taśmą kominową aluminiową.

Czym jest taśma kominowa aluminiowa?

Ma za zadanie odpowiednio uszczelnić wszystkie dostępne powierzchnie na dachu. Jest samoprzylepna, co znacznie ułatwia wykonanie montażu. W celu wyboru najlepszego produktu, dostosowanego do potrzeb inwestora najlepiej jest zdać się na wykonawcę, który ma dobre rozeznanie w kategoriach produktów budowlanych. Taśma kominowa sprzedawana jest w rolkach i lakierowana na różne barwy, aby jak najlepiej dostosować się do koloru powierzchni dachowej.

Jak zamontować taśmę kominową?

Trzeba spełnić szereg warunków i ściśle trzymać się wytycznych, które są zawarte w instrukcji producenta. Na zewnątrz powinna być temperatura dodatnia, a powierzchnia, gdzie taśma kominowa aluminiowa zostanie zamontowana, musi być odpowiednio odtłuszczona i całkowicie sucha. Po odpowiednim ułożeniu i przytwierdzeniu uszczelnienia trzeba całość zabezpieczyć przy pomocy silikonu dekarskiego, który uszczelni wszystkie powstałe przerwy. Całość od góry zabezpiecza się listwami, które pełnią również funkcję estetyczną.

Zalety taśmy kominowej aluminiowej

Jest bardzo elastyczna, dzięki czemu montaż jest wręcz banalnie prosty, gdyż idealnie przylega ona do każdego rodzaju kształtów kominów. Odporna na promieniowanie UV warstwa lakieru sprawia, że taśma kominowa nigdy nie traci swoich właściwości, dzięki czemu zawsze będzie świetnie się prezentować. Można ją kupić zarówno w lokalnych sklepach budowlanych, jak i internetowych magazynach z materiałami budowlanymi. Asortyment online jest z reguły bardziej bogaty, a także pozwala na spokojny wybór konkretnych materiałów w domowym zaciszu.