Wszystko co chciałbyś wiedzieć o wypożyczaniu kamperów

Wypożyczalnie kamperów, których w Polsce jest około dwustu, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Liczne zalety caravaningu przez wielu zostały dostrzeżone całkiem niedawno, kiedy pandemia pozamykała pensjonaty i hotele, a nawet kiedy już zostały otworzone, to wprowadzono różne obostrzenia, odbierające pełnię swobód. Stąd też niektórzy postanowili po raz pierwsze pojechać na wakacje kamperem. Jeżeli jesteś zainteresowany wypożyczeniem kampera i chciałbyś zdobyć cenne informacje na ten temat, to doskonale, że trafiłeś na ten artykuł. 

Wypożyczalnia kamperów – od czego uzależniona jest cena wynajmu? 

Jedną z najważniejszych kwestii, jaka zastanawia wszystkich tych, którzy rozważają urop w domu na kółkach jest cena wynajmu. A ta uzależniona jest przede wszystkim od tego, w jakim okresie chcemy wypożyczyć kamper. Jak się łatwo można domyślić, najwyższe ceny są od czerwca do końca września, a także w długie weekendy, takie jak majówka i Boże Ciało. W pozostałą część roku możemy wypożyczyć kamper nawet za jedną trzecią ceny. Co ciekawe, na cenę wynajmu większego wpływu nie ma to, ile osób może w takim kamperze nocować… Przed podpisaniem umowy pamiętajmy o tym, żeby dokładnie zapoznać się z jej zapisami. Bowiem czasem zdarza się tak, że wypożyczalnia kamperów życzy sobie dodatkowej opłaty, np. za butlę z gazem czy sztućce. Sprawdźmy też ile wynosi opłata serwisowa. Zazwyczaj nie przekracza ona trzystu złotych. 

Zabezpieczenie w postaci kaucji

Ceny domów na kółkach są bardzo wysokie, nic zatem dziwnego, że wypożyczalnie kamperów żądają wpłaty kaucji, na wypadek gdyby doszło do jakichś usterek. Kaucja, której wysokość wynosi w granicach pięciu tysięcy złotych jest zwrotna, co oznacza, że wypożyczalnia zwraca nam ją w momencie oddania kampera. Warunkiem braku potrąceń jest wywiązanie się z umowy i zwrócenie samochodu w takim stanie, w jakim został wypożyczony. Warto mieć świadomość tego, że niektóre wypożyczalnie potrącają niewielkie kwoty nawet wtedy, gdy kamper jest nieumyty. Dlatego czytajmy umowy i cieszmy się z wolności oraz swobody podróżowania.